Zestaw potraw, wchodzących w skład weselnego menu, często decyduje o wyborze takiej sali, która oferuje smaczne i wyrafinowane dania. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych, ale równie ważnych szczegółów, które mogą uatrakcyjnić nasze przyjęcie. Przed podpisaniem umowy z domem weselnym, należy ustalić wszystkie istotne kwestie, aby później uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych stresów oraz nie przekroczyć przeznaczonej na ten cel kwoty.  

Przygotowanie sali weselnej zgodnie z życzeniem państwa młodych

Wyszukane menu na weselu to nie wszystko

Wybierając restaurację, zazwyczaj kierujemy się ceną „za talerzyk”, czyli kwotą, którą będziemy musieli wydać na każdego naszego gościa. Na przyjęciu weselnym menu jest oczywiście niezwykle ważne. Warto więc zasięgnąć opinii par, które organizowały wesela w wybranej przez nas restauracji. Najlepiej jednak samemu skosztować dań, które są tam podawane. Jeżeli lokal działa jako restauracja, warto wybrać się tam na obiad bądź kolację i spróbować posiłków, które widnieją w karcie dań. Smaczne menu to jednak za mało. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dekorację sali, jej lokalizację, ale też jakość usług świadczonych przez obsługujący nas personel restauracji.

Przyjęcie weselne na świeżym powietrzu i inne atrakcje

Swoją uwagę powinniśmy również skierować na najbliższe otoczenie domu weselnego. Choć większości czasu goście będą spędzać na parkiecie, to piękny, zielony ogród, z miejscami do odpoczynku, położony tuż obok sali weselnej, na pewno ucieszy każdego z nich. Będzie też idealny do zrobienia niepowtarzalnych, pamiątkowych zdjęć z wesela. A huśtawka i zjeżdżalnia staną się prawdziwą atrakcją dla najmłodszych. Warto także sprawdzić, czy sala ma odpowiednią akustykę, gdzie przewidziano miejsce dla zespołu muzycznego.

Piękna dekoracja sali i odpowiednie oświetlenie mają zasadniczy wpływ na jakość filmu i zdjęć. Jeśli zależy nam na wspaniałych pamiątkach z wesela, warto zasięgnąć opinii filmowców i fotografów na ten temat. Istotne jest również to, czy sala weselna posiada zaplecze noclegowe. Nocleg w miejscu, w którym odbywa się przyjęcie weselne, to przede wszystkim wygoda dla przyjezdnych gości, którzy po całonocnej zabawie nie muszą szukać transportu. Restauracje z bazą noclegową zapewniają atrakcyjne warunki noclegu w rozsądnej cenie. (Więcej o organizacji wesela na świeżym powietrzu sprawdź)

Ukryte koszty i negocjacje – na co zwrócić uwagę, podpisując umowę z domem weselnym

Jeśli zdecydujemy się na konkretną salę weselną, spisujemy umowę wynajmu. Należy ją dokładnie przeczytać przed podpisaniem. Możemy oczywiście przedstawić swoje warunki i ująć je w umowie. Wcześniej jednak należy uzgodnić wszystkie szczegóły, dotyczące kosztów organizacji przyjęcia weselnego, takie jak: dekoracja sali, klimatyzacja, menu dla dzieci, poprawiny. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ niektóre sale weselne żądają dodatkowej opłaty za włączenie klimatyzacji. Jeżeli dom weselny oferuje miejsca noclegowe, należy negocjować warunki i cenę wynajmu sali i pokoi noclegowych. Zazwyczaj dom weselny proponuje rozwiązania dla nas korzystne. Jeśli planujemy organizację przyjęcia weselnego w sezonie jesienno-zimowym bądź wczesną wiosną, tym bardziej warto negocjować warunki.

Krótkie podsumowanie

Organizując wesele, dobrze jest dużo wcześniej rozpocząć przygotowania i szukanie idealnej sali weselnej. Nie tylko będziemy mieli większy wybór, ale również możliwość dokładniejszego zapoznania się z ofertą. Wybierając salę na przyjęcie, warto zwrócić uwagę nie tylko na proponowane menu. Równie ważny jest także wystrój wnętrza, miejsca noclegowe, najbliższa okolica. Przed podpisaniem umowy z domem weselnym, należy wszystko dokładnie sprawdzić.  


Wymarzona sala weselna dla każdej pary młodej

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku