Koszty operacyjnej plastyki powiek należą w Polsce do najniższych na świecie.

Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych ostatnich miesięcy jest blefaroplastyka, czyli plastyka powiek. Zabieg jest coraz częściej przeprowadzany nie tylko z przyczyn estetycznych mających na celu poprawę wyglądu pacjenta, ale niekiedy jest konieczna dla polepszenia funkcji powiek i zachowania dobrej jakości życia.


Plastykę powiek wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru skóry powiek górnych lub dolnych oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej z ich okolic. Powieki modeluje się w celu uzyskania oczekiwanego kształtu. Najczęściej zabieg wykonuje się u kobiet po 35 roku życia. Nie jest to jednak regułą, gdyż plastyce powiek coraz częściej poddają się także mężczyźni, a wiek nie stanowi kryterium. Potrzeba korekcji wyglądu powiek jest sprawą indywidualną. Często problem z tzw. „workami” pod oczami dotyka także bardzo młode osoby, które mają zaburzenia metaboliczne oraz hormonalne lub defekt anatomiczny.

Blefaroplastyka dotyczy powiek górnych, dolnych lub górnych i dolnych. Są to trzy różne zabiegi i mają różne ceny. – mówi Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Zarządzający Go4HealthTravel.com. Średnia cena tego typu zabiegów w Polsce wynosi od 3,8 tys. zł do 6,9 tys. zł. Koszty operacyjnej plastyki powiek należą w Polsce do najniższych na świecie.

Z zestawienia opracowanego przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com, wynika iż w Polsce za zabieg blefaroplastyczny należy średnio zapłacić 6,4 tys. zł, w klinice w Warszawie. Na nieco niższe ceny można liczyć przykładowo we Wrocławiu (4,6 tys. zł) czy w Łodzi (4,2 tys. zł). W stosunku do cen z państw zachodnich koszty zabiegu w Polsce są tańsze nawet o 60 proc. W Wielkiej Brytanii tego typu zabieg kosztuje średnio 13 tys. zł, natomiast w Niemczech 7,5 tys. zł. Tańszą plastykę powiek można znaleźć na Litwie (4,7 tys.) i w Czechach (2,3 tys.) Co ciekawe w Tajlandii, słynącej z opłacalnych zabiegów estetycznych, ceny wahają się od 3,4 tys. – 4,7 tys.

 

Operacja nie jest szczególnie bolesna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym, czasem ogólnym. W przypadku powieki górnej nadmiar skóry wycinany jest w miejscu naturalnej bruzdy. Jeśli zabiegowi poddawana jest powieka dolna nacięcie wykonywane jest wzdłuż granicy rzęs i oprócz skóry wycinany jest także nadmiar zgromadzonej w tej okolicy tkanki tłuszczowej. Całość zabiegu trwa od 1 do 3 godzin. Na efekty należy poczekać około miesiąca, ponieważ tyle potrzebuje organizm na rekonwalescencję. Pełny efekt widoczny będzie dopiero po co najmniej 10 tygodniach. Efekty operacji są długofalowe.

 

Należy pamiętać, że plastyka powiek jest zabiegiem inwazyjnym i jak każda operacja niesie ze sobą pewne ryzyko. Powikłania zdarzają się na szczęście niezwykle rzadko, a niektóre nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i ustępują po zastosowaniu się do zaleceń lekarza prowadzącego. – dodaje Beata Szilf-Nitka. Atrakcyjna cena to nie wszystko. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań wybierajmy doświadczonych, rekomendowanych chirurgów plastycznych oraz kliniki medycyny estetycznej posiadające nienaganne opinie.

go4healthtravel.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku