Niepełna erekcja jest krępującym tematem dla wielu mężczyzn w różnym wieku (cierpi na nią około 1,5 miliona mężczyzn po 35. roku życia). Skrępowanie wynika z tego, iż problemy ze wzwodem często niepotrzebnie postrzegane są jako ujma dla ich męskości. Tak naprawdę przyczyn takiego stanu rzeczy jest dużo i na szczęście z częścią z nich można łatwo sobie poradzić.

Przyczyny niepełnej erekcji - organiczne

Problem z niepełną erekcją jest niezwykle złożony i często trudno jednoznacznie określić, co go powoduje. Część przyczyn związana jest z czynnikami organicznymi. Mowa tutaj między innymi o schorzeniach układu krwionośnego (miażdżyca, cukrzyca nadciśnienie, przebyte wylewy i zawały). Tego typu dolegliwości osłabiają przepływ krwi i przez to utrudniają osiągnięcie wzwodu. Kolejne czynniki utrudniające erekcję mają podłoże neurologiczne. Są to mechaniczne lub chorobowe (stwardnienie rozsiane, Parkinson, Alzheimer) urazy kręgów, nerwów lub mózgu. Również zaburzenia w gospodarce hormonalnej mają istotny wpływ na wskazane problemy. Mowa tutaj o mężczyznach cierpiących między innymi na niedoczynność lub nadczynność tarczycy czy zespół Cushinga. Znaczny procent przyczyn problemów z erekcją, bo około ¼ przypadków, ma związek z zażywanymi lekami (między innymi: moczopędnymi, przeciwdepresyjnymi czy na nadciśnienie).

Przyczyny niepełnej erekcji – psychogenne

Czynniki psychologiczne obejmują od 15% do 20% wszystkich przypadków. Można wśród nich wyróżnić następujące: lęk mężczyzny przed zbliżeniem, wywołany brakiem samoakceptacji; obawa wynikająca z przeświadczenia o konieczności bycia idealnym partnerem seksualnym; problemy w związku, kłótnie, oziębienie stosunków między partnerami, rutyna; przepracowanie, zmęczenie, chroniczny stres.

Sposoby na radzenie sobie z niepełną erekcją

Bardzo ważne jest, aby nie bagatelizować wskazanego problemu i zacząć działać jak najszybciej. Duża rola w przezwyciężaniu seksualnego niepowodzenia przypada partnerce. Swoją postawą powinna okazać pełne wsparcie i zrozumienie. Kolejnym krokiem jest wizyta u specjalisty – urologa lub seksuologa, który pomoże zdiagnozować przyczyny dolegliwości. W razie, gdy przyczyny związane są z psychiką mężczyzny, może on zostać skierowany na terapię psychologiczną.

Suplementy diety - Permen

Ważnym elementem w radzeniu sobie z niepełną erekcją jest przyjmowanie odpowiednich suplementów. Pomocne okażą się produkty Permen, których udowodnione działanie wpływa w znaczący sposób na poprawę życia seksualnego. Dostępne są preparaty do regularnego stosowania, które wyzwalają pożądanie oraz apetyt na seks oraz pomagają wywołać i wzmocnić erekcję. Dodatkowo, dla szybkiego efektu, na godzinę przed stosunkiem proponuje się stosowanie Permen Go. Suplementy zawierają najwyższej jakości, bezpieczne składniki, które w naturalny sposób wpływają na seksualny sukces (ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego, witamina B6, ekstrakt z korzenia żeń-szenia właściwego, ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, koenzym Q10, ekstrakt z korzenia turnery rozpierzchłej).


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku