Tysiące psów w Polsce nieustannie cierpi. Ci, którzy trzymają je całe życie na łańcuchach, czynią z naszego kraju skansen Europy. Dlatego miesięcznik "Mój Pies" po raz drugi organizuje akcję "Zerwijmy łańcuchy".
"Zerwijmy łańcuchy" to protest czytelników miesięcznika "Mój Pies" (AWR "Wprost") przeciwko wiązaniu psów na stałe na łańcuchach i apel o stosowanie humanitarnych zasad traktowania zwierząt. Akcja ma charakter edukacyjno-społeczny. Ambasadorem akcji został Marcin Prokop.

5 października br. w centralnych punktach największych polskich miast ustawione zostaną budy, do których - na znak protestu - będzie mógł się przywiązać każdy ochotnik.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ciężki jest łańcuch, który dzień i noc pies musi dźwigać na swojej szyi. Happening organizowany przez miesięcznik "Mój Pies" stwarza szansę poczuć to jarzmo na własnej szyi oraz sprawdzić, jak wygląda pieskie życie na dwóch metrach kwadratowych.

Na stronie internetowej www.zerwijmylancuchy.pl można oficjalnie zgłosić się jako ochotnik.

W akcję "Zerwijmy łańcuchy" włączają się znane postaci ze świata kultury i rozrywki, które również przywiązują się do bud. W ubiegłym roku akcję aktywnie wsparli m.in.: Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Patrycja Kosiarkiewicz, Karolina Kozak, Andrzej Sikorowski, Edward Hulewicz, Jerzy Grunwald, Sławomira Łozińska, Katarzyna Kwiatkowska, Ewa Złotowska, Jacek Wójcicki, Jerzy Schejbal, Marcin Rychlik, Kazimiera Szczuka, Marek Król, Maciej Rybiński, Grzegorz Miecugow i Maciej Dowbor.Podobne artykuły:


DRUKUJ