Długie, gęste i niesamowicie miękkie włosy w 10 minut. Sprawdź praktyczne chwyty - jak sprawić, by przedłużone końcówki wyglądały jak naturalne?

Marzysz o długich i gęstych włosach? Nie musisz długo czekać aż urosną do pożądanej przez ciebie długości. Postaw na sprawdzone metody przedłużania włosów. Dzięki takim łatwym zabiegom będziesz mogła nie tylko szybko zmienić fryzurę (nawet w 10 minut), ale także zagęścić włosy, rozjaśnić pasma, a nawet zmienić ich kolor. A wszystko to bez wychodzenia z domu. Przygotowaliśmy mały poradnik oraz kilka użytecznych rad - jak sprawić, by twoje przedłużone włosy zawsze wyglądały naturalnie.

Włosy naturalne czy syntetyczne - jak wybrać?

Cóż, nie będziemy ukrywać, jeśli zależy nam na doskonałym efekcie, najlepiej postawić na doczepy z 100 % naturalnych włosów. Koniecznie należy zwrócić uwagę na ciężkość włosów, ich strukturę i oczywiście długość. Z reguły najbardziej pożądane są włosy słowiańskie, które mają gęstą strukturę, a pasma są miękkie w dotyku.

Kolejna rzecz warta uwagi to metoda przedłużania włosów. Bezwzględnie należy wybierać zabiegi nieinwazyjne, które w dłuższej perspektywie nie będą niszczyć pasma. Możemy zastanowić się nad tzw. clip in, pasemkami keratynowymi czy włosami na żyłce. Wszystkie te zabiegi możemy przeprowadzić w domowych warunkach, bez żadnych specjalistycznych narzędzi. Zaletą doczep z naturalnych włosów jest także to, że pielęgnujemy i stylizujemy je w taki sam sposób, co nasze prawdziwe pasma. Nie musimy zatem nabywać dodatkowe produkty kosmetyczne.

Jak pielęgnować przedłużone włosy?

Regularna i dokładna pielęgancja przedłużonych końcówek sprawi, że z efektów będziemy mogły się cieszyć nawet kilka miesięcy (z reguły do 6 mies.). Warto poświęcić chwilę, by włosy porządnie rozczesać i zapobiegać ich splątywaniu się. Pod ręką przyda się mieć środki kosmetyczne z efektem nawilżającym. Z pomocą przyjdzie np. jedwab do włosów oraz dobry balsam.

Jak stylizować przedłużone końcówki?

Podczas zabiegu doczepione i naturalne pasma powinny dobrze się wymieszać. Z reguły łatwiej jest uzyskać taki efekt, gdy postawimy na objętościowe fryzurki np. typu big hair. Do stylizacji możemy użyć standardowych narzędzi - lokówka, prostownica, suszarka z szerokim grzebieniem. Ponieważ doczepione włosy często ulegają przesuszaniu się, do stylizacji również należy używać jedwabiu, który zapewni miękkość i gładkość pasem.

Więcej doczep z 100% naturalnych włosów, a także akcesoria do stylizowania fryzur możemy sprawdzić tutaj.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku