Obecnie wyposażenie wnętrz jest bardzo ważne dla wielu osób. Jednak nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób urządzić swoje mieszkanie. Najczęstszym tego powodem jest trudny wybór pomiędzy idealną fototapetą, męską lub kobiecą.

Nowoczesny męski design

Często mężczyźni nie przywiązywali większej wagi do wystroju wnętrz. Jednak należy pamiętać, iż tego typu czasy już dawno minęły. Obecnie wielu Panów starannie decyduje, w jakim otoczeniu pragnie mieszkać. Zazwyczaj wybierają męskie dodatki, są one między innymi wygodne oraz minimalistyczne, a także funkcjonalne. Często zdarza się, iż przestrzeń ma surowy charakter, ponieważ nie ma w niej zbyt wielu dodatków. Jednak wyjątek stanowi fototapeta, która może odbiegać od całości. Zazwyczaj Panowie decydują się na zakup odważnego produktu, przykładowo zmysłowej fototapety, przedstawiającej kobietę lub też produktów związanych z motoryzacją lub architekturą, charakteryzujące się agresywnymi kolorami.

Kobieca przestrzeń

W przeciwieństwie do typowo męskiego stylu wyposażenia wnętrz, kobiecy styl bardziej się różni. W pomieszczeniach, które zostały urządzone przez Panie możemy spotkać wiele dodatków, a także ciepłe kolory, które nadają zupełnie innego charakteru naszym wnętrzom. Obecnie bardzo popularne są fototapety, przedstawiające często motywy roślinne lub zwierzęce. Idealnie komponują się z wnętrzem, które zazwyczaj charakteryzuje się jasnymi, pastelowymi barwami, najczęściej również jest w odcieniach bieli. Fototapety nadają kobiecego charakteru każdemu wnętrzu, dzięki czemu przebywanie w nim staje się przyjemne. Jednak pamiętajmy, iż jeżeli nie możemy zdecydować się, czy powinniśmy urządzić pomieszczenie w stylu męskim lub damskim, można swobodnie połączyć te dwa style.

Podczas urządzania naszego wnętrza należy pamiętać, iż tak naprawdę finalny wybór rodzaju fototapety zależy tylko i wyłącznie od nas. Wystrój wnętrz jest bardzo ważny, z tego powodu nie dajmy się zwieść reklamom i wybierzmy produkt, który rzeczywiście nam odpowiada.

Kompromis między wizją męską, a żeńską pomogą Wam znaleźć specjaliści z FOTEKS, oferujący wydruki fototapet, obrazów, plakatów i naklejek.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku