Żyjemy w naprawdę dziwnych czasach, kiedy palacze są na każdym kroku piętnowani. Zwykłe wyjście na papierosa może skończyć się już nie tyle samym ostracyzmem ze strony znajomych, ile mandatem, kiedy uczynimy to w miejscu publicznym. Przy użyciu nowoczesnej technologii można w prosty sposób uniknąć zarówno jednego, jak i drugiego.

Wynalazek, który zmienił wszystko

Papierosy, jakie znamy, próbowano bezskutecznie zastąpić czymś innym już w latach sześćdziesiątych XX wieku. Kolejne działania koncernów tytoniowych nie przynosiły pożądanych rezultatów. Stosunkowo niedawno popularność zyskał papieros elektroniczny. Właśnie to, że był nowinką techniczną, w dużym stopniu zadecydowało o jego sukcesie. Urządzenie zasilane baterią zaskakiwało wszystkich tym, że daje niemal identyczne odczucia, co przy paleniu papierosów. Różnica zawierała się przede wszystkim w tym, że palacz zamiast szkodliwego dymu wdycha w tym przypadku lotną mgłę, z której wydziela się niewiele substancji ubocznych. Cały sekret polega na tym, że zamiast aplikować tytoń do bibułki, montuje się specjalny liquid do e-papierosa. Jest to płyn, którego skład stanowi: glikol propylenowy, gliceryna, nikotyna oraz dodatki smakowe. Obecnie jest on dostępny w coraz większej ilości sklepów internetowych, ponieważ systematycznie wzrasta liczba użytkowników papierosów elektronicznych. Ta nowoczesna alternatywa dla klasycznych papierosów okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ prawo w wielu krajach, w tym także w Polsce nie zabrania używać ich w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej.

Wyjątkowe smaki liquidów

Sporą zachętą do przejścia na papierosy elektroniczne jest możliwość poznania czegoś zupełnie nowego. Na rynku dostępne są rozmaite warianty, które poza aromatem różnić mogą się procentowym stężeniem nikotyny, dopasowanym ściśle do potrzeb użytkownika. Różnorodne smaki liquidów znajdują swoich zagorzałych zwolenników. Użytkownik e-papierosów może wybierać spośród takich wariantów jak: łagodna mieszanka z nutą palonego tytoniu, klasyczna mięta, wiśnia, jabłko, wanilia i karmel oraz wiele innych. Więcej o ich składzie można przeczytać m.in. tutaj: https://www.govype.com/pl/eliquids. To od niego samego zależy, na który z nich się zdecyduje. Warto w takim przypadku postawić na markowe wkłady, które mają pewny skład i ich wydajność jest na przyzwoitym poziomie. W momencie przerzucenia się na papieros w wersji elektronicznej znacznie łatwiej zjednać sobie ludzi, którzy z różnych powodów nie chcą wdychać intensywnego, tytoniowego dymu. Być może sami przekonają się do tego wynalazku, który sprawił, że powietrze w przestrzeni publicznej jest znacznie czystsze, co najłatwiej dostrzec m.in. na przystankach komunikacji publicznej.

Nowinki techniczne sprawiają, że liquid do e papierosa staje się dla wielu ludzi towarem niemal pierwszej potrzeby. Ze względu na coraz wyższe ceny tytoń w klasycznej formie niebawem może stać się przeżytkiem. Dawni amatorzy, który na dzień wypalali paczkę lub więcej chwalą sobie w liquidach smaki, które nie można równać z niczym innym. Kto by pomyślał, że takie rozwiązanie przyjmie się w tak szerokich kręgach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku