Polacy pokochali bieganie. Trudno się dziwić, skoro już niewielka dawka tej aktywności daje świetne efekty. Mało tego, biegacze coraz chętniej rezygnują z bieżni na rzecz ruchu na świeżym powietrzu. A każdy wie, że w takich warunkach ważną rolę spełnia strój sportowy. I choć nie milkną echa sporu o to, jakie buty są najlepsze, a który rodzaj koszulek najlepiej przepuszcza powietrze – to pewne jest jedno. Na biegowych trasach królują legginsy.

Druga skóra

Biegacze doceniają legginsy przede wszystkim za to, że maksymalnie przylegają do ciała i nie krępują żadnego ruchu. Gwarantuje to swobodne poruszanie się i tym samym wyklucza ryzyko otarć. Zwłaszcza w okolicy pachwin, co spotyka wielu sportowców w tradycyjnych spodniach.

Legginsy wśród biegaczy zyskały już miano „drugiej skóry”. Szczególnie te bezszwowe, które doskonale układają się na sylwetce. Pochwały zbierają także te modele, których stan jest podwyższony szeroką gumą. Takie rozwiązanie doceniają zwłaszcza Panie, które przywiązują wagę do tego, by nadprogramowe kilogramy na brzuchu zostały na swoim miejscu. To kwestia estetyki oraz wygody, ale także pomaga w wypracowaniu świetnej sylwetki! Świetnym przykładem takiego kroju mogą być długie legginsy Adidas go-to gear. Kompresująca tkanina wspiera i redukuje wibracje mięśni.

Innowacyjne technologie… w garderobie!

Legginsy mają również to do siebie, że są świetne na każdą pogodę. To możliwe dzięki odpowiedzialnym za to materiałom. Dla przykładu, niektóre włókna pochłaniają  pot z powierzchni skóry. To powoduje po pierwsze, że nawet skóra pozostanie sucha nawet po najbardziej wymagającym treningu. Ciało może się w ten sposób wychładzać i wytwarzać maksymalną ilość energii. W ten sposób wzmacnia się również wytrzymałość. Mało tego, niektóre modele chronią również skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Obawy o możliwe oparzenia słoneczne można w takim wypadku włożyć między bajki.  

To jeszcze nie wszystko. Legginsy to także świetne rozwiązanie na jesienny czy nawet zimowy trening. Wybierając model na treningi w niskiej temperaturze powietrza warto zwrócić uwagę na wewnętrzną stronę tej części garderoby. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą legginsy inspirowane naturalnym futrem, czyli z izolacją zbudowaną z wydrążonych włókien. Taka technologia zatrzymuje więcej ciepła oraz szybciej schnie.

Wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda

Planując zakup zimowych legginsów warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrany model ma nadrukowane elementy odblaskowe. Jesienią i zimą szybciej zapada zmrok, a biegając po zmroku biegacze narażają się na niebezpieczeństwo! Nie ma szans, by kierowca auta zauważył przy drodze biegacza. Szczególnie ubranego całego na czarno. Odblaskowe detale znajdziemy na przykład w modelu legginsów Adidas Sequencials Climaheat Brush.

Dobrze zaprojektowane odblaskowe elementy są prawdziwą ozdobą. To wartość dodana szczególnie dla biegaczy, którzy sporą uwagę zwracają na modę. Tutaj oferta również jest bardzo szeroka, każdy znajdzie coś dla siebie. Legginsy z nadrukiem na całej powierzchni lub tylko częściowo czy z napisami na nogawce – producenci wprost przeganiają się w pomysłach. Nie brakuje także modeli legginsów z kieszonkami, do których można schować kartę płatniczą lub klucze. Warto przejrzeć na przykład modele z serii Adidas Originals. Pod tym brandem kryje się niezliczona ilość wzorów i fasonów, których design z pewnością nadawałby się nie tylko na trening. Tę część garderoby można spokojnie wkomponować w outfit do pracy lub szkoły. Czyli wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku