Producenci kuszą bogatą ofertą ekspresów do kawy: ciśnieniowe, automatyczne, na kapsułki - który z nich wybrać? Jeśli zależy Ci na niedrogim sprzęcie umożliwiającym szybkie zaparzenie kawy, to powinieneś zainteresować się ekspresem na kapsułki. To najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących atrakcyjnego sprzętu w przystępnej cenie, którego obsługa nie wymaga poświęcania dodatkowych minut.

Jak działa urządzenie na kapsuły?

Jego zasada działania jest banalnie prosta: do odpowiedniej komory wkłada się specjalnie przygotowaną kapsułkę z wybraną kawą, włącza ekspres, czeka chwilkę i gotowe! Urządzenie nie wymaga wykonywania dodatkowych czynności, takich jak spienianie mleka, czyszczenie kolby z kawą, czy pilnowanie ilości nalewanego napoju. Ekspres do kawy na kapsułki to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie filiżankę aromatycznej kawy o poranku, której przygotowanie nie zabiera cennych minut. Wbudowany automatyczny programator pozwala na przyrządzenie kilku smaków kawy bez znajomości tajników przygotowywania poszczególnych rodzajów napoju. Obsługa jest tak prosta, iż nawet kilkuletnie dzieci mogą samodzielnie przygotować gorący napój. To wszystko umożliwia kupno odpowiednich kapsułek: espresso, latte, mocha, cafe macchciato, cappuccino klasyczne lub z dodatkiem czekolady.

Cena urządzenia: Od 200 złotych, w zależności od producenta i sklepu

Obsługa: Automatyczny programator, nie trzeba sie uczyć obsługi urządzenia

Dodatkowe akcesoria: Nie są wymagane

Inne zalety: Zajmują mało miejsca, pozwalają na przygotowanie innych napojów, niskie zużycie energii

Czy ekspres na kapsułki jest gorszy od ekspresu ciśnieniowego?

Nie, bowiem on także przygotowuje kawę pod wysokim ciśnieniem (od 3 do 19 barów). W przeciwieństwie do klasycznych ekspresów, ten na kapsułki posiada ciekawy design oraz zajmuje niewiele miejsca, w związku z czym idealnie się sprawdzi do niewielkich mieszkań oraz biur. Najbardziej dyskusyjną kwestią jest cena gotowych kapsułek na kawę - tutaj warto korzystać z internetowych promocji producenta, który często oferuje zniżki na swoje produkty. Oszczędność czasu i niska cena urządzenia - to główne zalety ekspresu do kawy na kapsułki. Czy warto go kupić? Tak, bowiem pozwala uzyskać równie pyszną kawę w zaledwie kilka minut, jak ma to miejsce w przypadku ekspresów ciśnieniowych i automatycznych.

Nie tylko kawa

W przeciwieństwie do tradycyjnych ekspresów, urządzenia na kapsułki pozwalają na przygotowanie także innych napojów, a nie tylko samej kawy. Niektórzy producenci oferują kapsułki do przygotowania filiżanki czarnej lub zielonej herbaty, domowej czekolady lub gorącego mleka. Kolejną zaletą tego typu urządzeń jest możliwość przygotowania oryginalnych wariantów smakowych kawy, które nie wymagają kupowania dodatkowych składników (na przykład smakowych syropów lub egzotycznych przypraw). Ekspres na kapsułki doskonale sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, bowiem w krótkim czasie pozwala przygotować kawę dla rodziców i czekoladę lub herbatę dla maluchów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kawa cappuccino

Wersja do druku