Kto z nas wyobraża sobie życie w XXI wieku bez telefonu komórkowego? Komórka to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. To powoduje, że własne telefony mają już kilkuletnie maluchy – głównie do zabawy, ale od momentu, gdy pójdą do szkoły, również do kontaktu z rodzicami i ze znajomymi. Jeżeli chcesz kupić tani i dobry smartfon dla swojej pociechy, ale nie wiesz na co dokładnie się zdecydować, sprawdź nasze porady!

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jako że maluchy najczęściej wykorzystują smartfony do rozrywki i Internetu, w związku z tym warto pamiętać o następujących parametrach:

  • duży i czytelny ekran – w niskiej cenie można znaleźć modele o ekranach IPS 540x960 pikseli, a nawet większych rozdzielczościach
  • wydajny procesor – najlepiej typu Quad Core, czyli czterordzeniowy
  • dużo pamięci RAM – minimum to 512 MB, najlepiej około 1 GB
  • pamięć wewnętrzna – im będzie jej więcej, tym lepiej, ponieważ wtedy nie zabraknie miejsca na aplikacje, gdy pamięci będzie mniej, warto sprawdzić, czy model ma slot na kartę MicroSD
  • łączność – Wi-Fi, Bluetooth i GPS to podstawa
  • kamera i aparat – w tańszych modelach można znaleźć również podwójne kamery z przodu i z tyłu, im większa wartość Mpix, tym lepiej

Wybierając smartfon dla dziecka, warto też pamiętać o tym, aby dokupić do niego etui oraz folię na ekran – wtedy ryzyko uszkodzenia mechanicznego urządzenia będzie mniejsze.

Gdzie kupić tani smartfon?

Popularna marka to od razu wyższa cena, dlatego jeżeli interesuje cię tani smartfon, w takim przypadku przede wszystkim warto zwrócić uwagę na modele mniej popularnych marek, które nie zarabiają na swoim logo, a dzięki temu oferują przystępne cenowo urządzenia, które nie odbiegają swoimi funkcjami od tych droższych.

Wobec tego tani i dobry smartfon możesz kupić bez większych problemów – sprawdź sklepy internetowe i stacjonarne. Pamiętaj o powyższych parametrach, a na pewno uda ci się znaleźć odpowiedni model!

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku