Sport to zdrowie! To z pozoru banalne hasło oddaje prawie wszystkie zalety aktywnego wypoczynku… Wszystkie, poza jedną – bieganie, jazda na rowerze czy pływanie dostarczają przecież przede wszystkim mnóstwo radości! Dlaczego warto zostać sportowcem amatorem?

Jak dbać o dobre samopoczucie?


Jeśli do tej pory wolałeś oglądać mecze w telewizji, a zawartość talerza była daleka od zaleceń dietetyków, najwyższy czas to zmienić! Początki na pewno będą trudne, ale rezultaty są tego warte. Utrata na wadze, lepsza kondycja, a przede wszystkim więcej energii i doskonałe samopoczucie – takich efektów trudno nie docenić. Zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia, miej na uwadze, że zdrowy tryb życia składa się z trzech najważniejszych składowych: dobrze zbilansowana i urozmaicona dieta, codzienna aktywność fizyczna oraz pozytywne myślenie. Na Twoje samopoczucie i zadowolenie z życia wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ. Do zmiany nawyków możesz podejść zasadą małych kroków – ich tempo zależy od Ciebie. Na początek warto parkować auto dalej niż zazwyczaj albo wysiadać z autobusu przystanek wcześniej, fundując sobie tym samym krótki spacer do domu – to też aktywność! Zdrowe odżywianie jest już bardziej skomplikowanym zagadnieniem – warto wybrać domowe jedzenie, jednak jego przygotowanie bywa bardzo czasochłonne. Aby w codziennym menu znalazły się wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, warto sięgnąć po sprawdzony suplement diety. Godna uwagi jest linia 200 produktów Nutrilite – pierwszego multiwitaminowo i multimineralnego suplementu diety w sprzedaży ogólnej, którego historia sięga 1934 roku. Nadzwyczajna dbałość o jakość produktów (każda partia przechodzi około 300 testów jakości!), skład wyłącznie z roślin uprawianych na ekologicznych farmach i kontrola procesu produkcji od ziarna aż do tabletki, to najlepsze potwierdzenie jakości tego produktu. Wzmocniony, z pewnością zdecydujesz się na częstsze uprawianie sportu!


Bieganie – sport, który zyskuje na popularności wśród amatorów i sponsorów


Od kilku lat widać wyraźny trend – coraz więcej Polaków biega! W sieciowych sklepach sportowych, a nawet w najpopularniejszych dyskontach przebierać można w odzieży do biegania, odpowiednich butach i akcesoriach przydatnych podczas joggingu. Kiedy wybierzesz się na spacer do lasu albo do większego parku, na pewno spotkasz niejednego entuzjastę tego sportu. Być może biegacz, który przed chwilą Cię minął, trenuje do jednego z wydarzeń sportowych organizowanych specjalnie z myślą o sportowcach amatorach, a może Ty sam właśnie przygotowujesz się do takich zawodów? Biegi na różnych dystansach na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych wielu polskich aglomeracji i mniejszych miast. Jednym z największych ośrodków z bogatą ofertą biegów jest Warszawa. Za polską mekkę biegaczy uważany jest także Poznań. W organizację tego rodzaju eventów w stolicy włączył się globalny lider sprzedaży bezpośredniej Amway, który jest właścicielem marki Nutrilite. Charakterystyczne logo towarzyszy kilkunastu tysiącom biegaczy biorących udział w Biegu Niepodległości. Co ważne, marka ta przekazuje Fundacji "Wychowanie przez Sport" 2 zł za każdego zawodnika, który zarejestruje się na starcie biegu. Amway jest sponsorem także innego ważnego wydarzenia sportowego – Biegu Konstytucji, który organizowany jest co roku na początku maja. Imprezie towarzyszy również atrakcja dla najmłodszych, czyli Bieg z Maskotką, którego Amway jest sponsorem tytularnym. Wszyscy mali zawodnicy przynoszą pluszaki, które są potem przekazywane szkole działającej przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. W sercu Wielkopolski terminarz biegów jest również bardzo napięty, a wśród tych najbardziej znanych warto wymienić Wings for Life World Run, Lotto Maniacką Dziesiątkę, PKO Poznań Maraton i PKO Poznań Półmaraton. Pierwszemu wydarzeniu partneruje marka odzieży i obuwia sportowego Puma oraz Garmin, globalny lider nawigacji satelitarnej i GPS. Wings for Life jest o tyle zaskakujący, że w tym przypadku to meta ściga biegaczy. Pozostałym poznańskim wydarzeniom partnerują sponsorzy tytularni – PKO Bank Polski i loteria Lotto, która z każdej złotówki wydanej przez swojego gracza, przeznacza 19 gr nie tylko na sport, ale też na kulturę. Na tym jednak nie kończy się udział prężnych biznesów w promowaniu sportu w Polsce. Lidl, czyli sieć sklepów rozsianych po całej Europie, swoją polską centralę zlokalizowała w podpoznańskiej gminie Tarnowo Podgórne, gdzie od 2012 roku sponsoruje Półmaraton Bieg Lwa. W maju 2014 roku na starcie biegu pojawiło się 1000 biegaczy.


Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Dbanie o urozmaicone, codzienne menu, suplementacja diety i regularna aktywność fizyczna mają ogromny wpływ na samopoczucie. Może już dziś warto popracować nad formą? Powszechnie dostępnych wydarzeń sportowych wszak nie brakuje!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma coca cola
Ile kalorii ma coca cola

Wersja do druku