Zima w naszym kraju zdecydowanie nie daje nam się jeszcze we znaki. Na dworze brakuje śnieżnego puchu, a temperatury są całkiem znośne jak na fakt, że mamy już grudzień. Czy jednak mimo to każdy właściciel czworonoga powinien pomyśleć o ubranku dla niego na zimę? Czy jest to dobre rozwiązanie przy takiej aurze pogodowej czy chybiony pomysł? O tym wszystkim, co związane jest z ubrankami dla psa na zimę, opowiemy Ci w najnowszym materiale. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto kupić psu ubranko?

Wydawało Ci się, że psy ubierają tylko modne damulki, które chcą by ich czworonożny przyjaciel, podobnie jak designerskie akcesorium w postaci torebki czy telefonu, pasował do ich outfitu. Może tak było jeszcze kilkanaście lat temu, gdy świadomość społeczeństwa w kwestiach związanych z ochroną zwierząt przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i temperaturą była bardzo niska. Dziś jednak widzisz, że również normalni właściciele psów różnych ras, nie tylko Yorków, ubierają swoich pupili, bo chcą jak najlepiej zadbać o ich zdrowie i samopoczucie. Jeśli i Ty należysz do tej grupy koniecznie zapoznaj się z kolejnym paragrafem, a dowiesz się, czy Twój pies także potrzebuje wdzianka na zimę!

Czy każdy pies musi mieć ubranko?

Nie. Psy, które są silne, zdrowe i posiadają gruby podszerstek chroniący je przed zimnem nie potrzebują ubrań. Inaczej jest w przypadku zwierzaków, które do tej grupy niestety się nie zaliczają. Mowa tu zarówno o psach małych ras, a więc o wspomnianych już wcześniej Yorkach, ale także Maltańczykach, Buldożkach czy psach rasy Chihuahua. Podobnie rzecz wygląda w przypadku psów bardzo młodych, które dopiero nabywają swoją odporność i psach starych, które niestety mają już osłabione organizmy. Co więcej, właściciele psów schorowanych również powinni zatroszczyć się o jakieś wdzianko na zimniejsze dnie i noce, gdyż to właśnie przez obniżoną temperaturę wiele psów cierpi i ma problemy z nerkami czy kręgosłupem.

Gdzie kupić ubranka dla psa

Branża zoologiczna posiada w swoim asortymencie coraz więcej ubranek dla psów. Niezależnie więc od tego, czy potrzebna Ci kurteczka, peleryna czy sweterek dla czworonoga, wystarczy, że odwiedzisz jakikolwiek sklep zoologiczny stacjonarny czy też internetowy, a z całą pewnością znajdziesz coś dla Twojego pupila. Co ważne, w tym przedświątecznym okresie wiele sklepów decyduje się na promocje tego typu akcesoriów dla zwierząt, jeśli więc zawsze wydawały Ci się za drogie lub nie warte swojej ceny, już dziś poszperaj w ich ofercie – możesz być mile zaskoczony!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku