Rodzinne wycieczki to czas wyłącznie dla najbliższych. Po całym tygodniu pracy i zmagań z codziennością w końcu można pobyć tylko z rodziną. Każdy plan jest dobry, jeśli będziecie realizować go wspólnie i bez przymusu. Na taką okazję warto dobrze się przygotować, szczególnie, gdy w samochodzie jadą maluchy. One nie rozumieją jeszcze, że weekend lub urlop jest także dla Ciebie i ty również potrzebujesz wypocząć.


Nie ma co oczekiwać, że dziecko spokojnie przesiedzi podróż oglądając krajobrazy. Bardziej prawdopodobne jest, że z nudów zacznie marudzić, co może popsuć atmosferę w aucie. Przedszkolaki rzadko potrafią bawić się w coś dłużej niż 20 minut. Potrzebują wciąż nowych bodźców, które odwrócą ich uwagę od monotonnej podróży. Aby zapewnić sobie choć odrobinę komfortu, a dziecku dobre wrażenia z wycieczki, zadbaj o kilka przydatnych gadżetów.

  • Do zabawy

Pakowanie zabawek do auta zacznij od ulubionych pluszaków lub książeczek dziecka. Jeśli maluch nie rozstaje się nigdy z misiem, nie rozdzielaj ich w czasie podróży, ale spakuj też kilka mniej używanych książek lub gazetek, które w nowej sytuacji mogą go bardziej zainteresować.  Istnieje też szereg gadżetów stworzonych właśnie do zabaw w samochodzie. Aby nieco ożywić i ubarwić jazdę, zamontuj specjalne nakładki na pasy, na przykład z wizerunkiem zwierzątek lub bohaterów kreskówek. Do kompletu możesz znaleźć miękki zagłówek, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale może również spełniać rolę zabawki dla dziecka.

Na rynku dostępne są też specjalne stoliczki do samochodu, przy których swobodnie można rysować lub układać klocki. Taki gadżet otwiera wiele możliwości kreatywnego spędzenia podróży w aucie.

    Jeśli nie jesteś przeciwnikiem nowych technologii dla dzieci, pomyśl o zakupie minitabletu, stworzonego z myślą o maluchach w wieku od 3 do 6 lat. Urządzenie z antybakteryjną powłoką na ekranie, nie ma ostrych krawędzi i jest w pełni bezpieczne. Możesz zainstalować na nim ciekawe aplikacje, ale z dużym naciskiem na kontrolę rodzicielską.

  • Gadżety funkcjonalne

Absolutną koniecznością jest fotelik samochodowy. Jeśli zdecydujesz się na zakup używanego, sprawdź czy nie jest pęknięty. Zwrócić też uwagę czy zapięcia i pasy nie są poprzecierane. Wg ekspertów fotelik traci swoje funkcje po około 5 latach użytkowania, dlatego warto zapytać o paragon czy inny dowód zakupu sprzętu. Wybór modelu to kwestia indywidualna, ale ważne jest, aby fotelik miał certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Jeśli w podróż zabierasz dziecko, które wciąż używa pieluszek, polecamy zakup ekologicznych jednorazówek. Podczas jazdy nie zawsze istnieje możliwość szybkiego przewinięcia, a dłuższy kontakt z chemicznymi składnikami zwykłych jednorazówek może skończyć się odparzeniem.

Dla maluchów korzystających z nocnika istnieją już gadżety, które znacznie ułatwiają podróżowanie. Są to nocniki turystyczne, które można znaleźć również w sklepie dla dzieci bobomio.pl. Te plastikowe w razie potrzeby mogą służyć też, jako nakładka na sedes. Te papierowe wyrzucamy na parkingu do kosza nie martwiąc się o płukanie i składanie.   

Lista gadżetów podróżnych może być naprawdę bardzo długa. Wszystko zależy od preferencji dziecka i możliwości rodziców. Do tych podstawowych rzeczy warto dodać chusteczki nawilżające czy ciepły kocyk. W kwestii karmienia natomiast polecamy zabrać torbę termiczną na butlę z ciepłą herbatką, saszetki na przekąski czy kolorowy termos na ciepłe „conieco”.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Krakersy Pikantne kcal
kocyk

Wersja do druku