Wypadanie włosów stanowi poważny problem zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Kiedy powinniśmy bić na alarm? Jeżeli codziennie wypada nam od 50 do 100 włosów, wówczas nie ma powodów do paniki. Gorzej, jeśli zaobserwujemy na szczotce lub grzebieniu zwiększenie tej liczby.


Przyczyny nadmiernego wypadania włosów 

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów należy upatrywać w kilku, najbardziej typowych i charakterystycznych czynnikach. Po pierwsze sprawdźmy, czy utrata kosmyków nie jest spowodowana przez jakąś chorobę. Do schorzeń zwiększających utratę włosów zaliczymy przede wszystkim nadczynność i niedoczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty, choroby zakaźne itp. Po drugie, problem może być spowodowany przez stres. Jeśli przeżyliśmy traumę lub jesteśmy narażeni  na regularne oddziaływanie bodźców nerwowych, układ odpornościowy organizmu ludzkiego spowolni swoją prawidłową aktywność. Osłabieniu ulegną wszystkie funkcje życiowe. Stymulatory stresogenne rozregulowują również harmonijne wydzielanie hormonów, co ma bezpośredni wpływ na stan naszych włosów. Ich kondycja znacznie osłabiają także czynności kosmetyczne. Zaliczyć do nich można: tapirowanie, używanie prostownicy, czy lokówki. Także niektóre zabiegi fryzjerskie niszczą cebulki włosowe (np. częste farbowanie i rozjaśnianie, trwała ondulacja). Nie zapominajmy o tym, że ogromny wpływ na nasze włosy ma temperatura suszenia. Osłabienie struktury włosa jest charakterystyczne dla osób palących papierosy. Nie ma w tym nic dziwnego – paląc papierosy, trujemy organizm od wewnątrz, a dym papierosowy powoduje zaburzenia gospodarki wodnej, co wpływa na zmatowienie włosów. Stan cebulek włosowych uzależniony jest dodatkowo od prawidłowej diety. Odżywiając się zdrowo, zapewniamy sobie atrakcyjny i promienny wygląd.

Co zatem musimy zastosować?

Odpowiedzią na bolączki związane z nieprawidłową kondycją kosmyków jest używanie odpowiedniego szamponu na wypadanie włosów. Szczególnie polecany jest Priorin Extra. Jakie składniki odpowiadają za powodzenie kuracji? Z pewnością będą to glikoproteiny. Ich zadaniem jest zwiększenie efektywności porostu włosów poprzez pobudzanie cebulek włosowych. W szamponie na wypadanie włosów znajdziemy również kwas pantotenowy. Poprzez silne działanie nawilżające Priorin nadaje włosom błysk i sprężystość. Dzięki temu fryzura jest większa objętościowo. Priorin Extra został wzbogacony o wyciąg z prosa. Składnik ten powoduje, iż w głąb struktury  wnikają cenne witaminy i elementy mineralne. W ten sposób odżywiony włos odwdzięcza się doskonałą  kondycją, a co za tym idzie – zdrowym wyglądem. Stosowanie szamponu na wypadanie włosów, którego cechą charakterystyczną jest naturalność to zapewnienie możliwości codziennego mycia włosów. Dotyczy to także włosów cienkich, wrażliwych i podatnych na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Przetestowana formuła sprawdza się zatem przy każdym rodzaju problemów (także dla ludzi z podrażnioną skórą głowy). Pomimo, że Priorin jest łagodnym szamponem na wypadanie włosów, znakomicie oczyszcza kosmyki ze wszelkich zanieczyszczeń i resztek zastosowanych kosmetyków stylizujących. Warto zaufać sprawdzonej marce.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku