Obecnie wybór odpowiedniego materaca może być naprawdę poważnym problemem – w sklepach asortyment jest bardzo szeroki, co powoduje, że znalezienie tego idealnego staje się wyzwaniem. Wśród najpopularniejszych modeli materaców znajdują się te piankowe. Gdy również zastanawiasz się nad jego zakupem, w takim przypadku sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby mógł on spełnić wszystkie twoje wymagania!


Pianka piance nierówna

Przede wszystkim trzeba wskazać, że pianek, z których produkuje się materace, jest multum. To zarówno najtańsze pianki przypominające zwykłe gąbki, jak i zaawansowane pianki o właściwościach termoelastycznych czy wysokoelastycznych.

Gdy szukasz dobrego materaca piankowego, pamiętaj o tym, by był wykonany z dobrej jakości pianki strefowej – to oznacza, że ma ona specjalne strefy twardości, które odpowiadają różnym partiom ciała, zapewniając im właściwe podparcie – głowie, ramionom, talii, biodrom oraz nogom. W rezultacie mięśnie odpoczywają w trakcie snu, zmniejsza się ból kręgosłupa, a noc jest wyjątkowo komfortowa.

Gdy chcesz zainwestować w dobry sen, zwróć uwagę na materace z pianki termoelastycznej Visco, wysokoelastycznej oraz lateksowej. Są one wykonane ze specjalnych pianek o wysokiej elastyczności punktowej i wytrzymałości, dlatego mogą służyć latami. Materace z pianki termoelastycznej reagują na ciepłotę – to powoduje, że pianka mięknie i dopasowuje się do krzywizny ciała w miejscach, gdzie styka się z nim, dając tym samym idealne podparcie dla całej sylwetki. W modelach lateksowych i wysokoelastycznych z kolei stosuje się piankę, która reaguje nie na ciepłotę ciała, ale na jego ciężar.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że materac będzie dobrą inwestycją, nie kupuj najtańszych modeli kosztujących po 200-300 złotych – niestety, często są one wykonane z niskiej jakości pianek, które szybko się odkształcają i nie dają pożądanego komfortu.

Zwróć uwagę na pokrowiec

Materac piankowy powinien mieć także dobrej jakości pokrowiec, najlepiej wykonany z delikatnego i przyjaznego dla skóry materiału. Pokrowiec powinien być zdejmowany i możliwy do prania w pralce – wtedy będzie można utrzymać go w czystości, co ma także szczególne znaczenie w przypadku osób z alergiami.

Gdzie kupić materac?

Obecnie materace piankowe można kupić w wielu różnych sklepach – zarówno tych z wyposażeniem wnętrz, jak i w specjalistycznych sklepach oferujących głównie takie wyroby. Warto zdecydowanie odwiedzić taki specjalistyczny sklep osobiście, ponieważ można wtedy przetestować materac i otrzymać fachowe porady w jego doborze.

Jeżeli chcesz znaleźć najlepszy materac piankowy dla siebie, w takim przypadku sprawdź serwis internetowy Idealny Materac pod adresem: https://www.idealnymaterac.pl/. Możesz znaleźć tutaj szeroką gamę materaców piankowych, które dostępne są w sklepach współpracujących z serwisem. Specjalny konfigurator zamieszczony na stronie pomoże ci w znalezieniu modelu, który będzie mógł spełnić wszystkie twoje wymagania. Gdy go wybierzesz, wówczas możesz udać się do sklepu, by tam go przetestować i zrealizować transakcję. Życzymy udanych zakupów!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku