Gorsety to jeden z najbardziej kobiecych dodatków bieliźniarskich. Obecnie dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej i zróżnicowanych fasonach. Jakich konkretnie?


Od końca XIV wieku uwielbiane przez niemalże wszystkie kobiety i noszone na co dzień w charakterze obowiązkowego elementu bielizny. Następnie, wraz z nastaniem pierwszej dekady XX wieku, odstawione do lamusa i skazane na zapomnienie. Dziś powracają do łask w jeszcze większym blasku, niż miało to miejsce przed laty. O czym mowa? O pięknych i ponadczasowych gorsetach.

Dawniej podstawowym celem gorsetu było wyszczuplenie talii, zamaskowanie odstającego brzuszka i zarazem uwydatnienie biustu. Mówiąc wprost; nadanie kobiecie sylwetki tzw. „osy” czy też „klepsydry”. Efekt marzenie? Bez wątpienia, jednak wyłącznie do II połowy XVII wieku, gdyż to właśnie wtedy do powszechnego użycia weszły modele ciasno sznurowane, z dodatkowo wydłużonym przodem. Wady modelu? No cóż, ich długotrwałe noszenie prowadziło nierzadko do deformacji płuc, a tym samym niewydolności oddechowej.

Na szczęście dziś tego rodzaju gorsety nie są już produkowane i żadna miłośniczka pięknej, wyrafinowanej bielizny, nie musi obawiać się o swoje zdrowie. Jakie wobec tego modele możemy znaleźć na półkach sklepów z bielizną? Oglądając przepiękne gorsety damskie na stronie sklepu internetowego Li Parie, wręcz nie sposób oderwać oczu od najnowszych propozycji projektantów. Przysłowiowe „coś dla siebie” znajdą tu dosłownie wszystkie kobiety; zarówno te starsze, jak i młodsze; szczupłe, jak i o nieco bardziej wydanych kształtach.

Miłośniczki klasycznej, kobiecej czerni, zapałają miłością do modeli takich jak wieczorowy Nicole Sand Satin lub cudownie wyszczuplający Underbust Helsinki.

Panie ceniące sobie delikatny, dziewczęcy styl z pewnością nie przejdą obojętnie obok gorsetów, takich jak zdobiony subtelną kokardką Bianca Vanilla Brocade czy Underbust Maya Hansen w odcieniu mlecznego różu.

Co ciekawe, gorsety występują również pod postacią wieczorowych sukni. Idealnym przykładem jest chociażby piękna, czarna kreacja Helena Basic Dress Satin Black, oryginalnie, ręcznie robione Diamenty Wiązane z Tyłu czy też niezwykła Lawa Maya Hansen.

Oczywiście wszystkie, wspomniane powyżej modele gorsetów, dostępne są na stronie La Parie. Warto dodać, że w ofercie sklepu znajdą się także różnorodne usługi gorseciarskie. Dzięki nim każdy gorset czy też stanik może bez problemu zostać dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku