Szykowna elegancja wieczorowych kreacji nastawiona jest przede wszystkim na piorunujący efekt wizualny. Codzienne stroje muszą jednak prócz estetyki i gustownego szyku łączyć w sobie też element pragmatycznej funkcjonalności. Wygoda i komfort bardzo często kojarzy się jedynie z luźnymi, mało atrakcyjnymi ubraniami sportowymi – na szczęście to tylko stereotyp, który bardzo łatwo można obalić. W kreatywnym projektowaniu ubrań ważna jest nie tylko estetyka i artystyczny sznyt projektantów, ale też dbałość o użytkowy charakter ubrań. Co zatem może zaproponować świat mody aktywnym i dynamicznym paniom, które w czasie pracy oraz miejskiego  wypoczynku nie chcą rezygnować ani z wygody, ani elegancji?


Inne oblicze żakietu

Damskie marynarki i żakiety nie znikają z półek i szaf przede wszystkim dlatego, że są bardzo eleganckie. Nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek żakiety stracą swoją zasłużoną popularność. Ich mankamentem bardzo często jest jednak dość dyskusyjna wygoda noszenia. Sztywne materiały w wielogodzinnych spacerach po mieście potrafią dać się we znaki nawet najbardziej wytrwałym bojowniczkom o szyk i elegancję. Na szczęście jest alternatywa – żakiet z dzianiny. Miękka, elastyczna tkanina całkowicie zmienia klasyczne oblicze sztywnej marynarki pod względem komfortu noszenia, a jednocześnie nie zmienia znacznie jej eleganckiego wydźwięku. Funkcjonalna wygoda sprawia, że żakiet staje się uniwersalnym ubraniem na każdą okazję. Dzianiny są nieco mniej formalne, dzięki czemu można nosić je nie tylko z eleganckimi koszulami do pracy, ale połączyć z modnym golfem lub zwykłym T-shirtem. To nada całości stylizacji bardziej młodzieżowego wydźwięku i świeżości na co dzień.

DUŻY MOŻE WIĘCEJ!

Panie w kwestiach ubrań często uważają, że maksyma „małe jest piękne” jest zawsze prawdziwa i z niezwykłym uporem stawiają na małe rozmiary. Często zmienia się to w groteskę, bo zbyt ciasne ubranie, nie tylko przestaje dobrze wyglądać, ale dodatkowo mocno utrudnia życie. A świat mody wciąż stara się przekazać wszystkim paniom swoją sprawdzoną prawdę – albo trzeba stawiać na dopasowane idealnie ubrania, albo stawiać na wygodny oversize. Wbijanie się zbyt luźne dla wielu pań jest wciąż czymś zgoła niemożliwym do ogarnięcia, ale wiele z nich poważnie traci na takim sposobie myślenia. Luźny sweter wrócił do łask nie z powodu fanaberii projektantów ale dlatego, że bardzo często jest jednym z najlepszych przyjaciół każdej kobiety. Bardzo dobrze wygląda w codziennej stylizacji, wprowadza do szafy młodzieżowy akcent i pozwala wręcz zamaskować kilka zbędnych kilogramów. Spokojnie można taki luźny sweter zarzucić na zwyczajny T-shirt i połączyć z klasycznymi jeansami – taka stylizacja jest luźna i lekko niedbała, ale wciąż elegancka i eksponująca kobiecość. W połączeniu z wyjściowymi spodniami prasowanymi w kant otrzymamy dla odmiany niezobowiązującą kreacje do pracy – zbalansowaną pod względem, elegancji, ekspresji i komfortu w ciągu długich godzin zawodowych obowiązków.

NARZUCONE PRZEZ MODĘ

Miłośniczkom wygody i stylowej elegancji moda dodatkowo narzuca też… narzuty. Jeżeli sweter w rozmiarze oversize jest już naprawdę dla kogoś bardzo niewskazany lub niechętnie widziany, to zawsze można zastąpić go – z podobnym efektem – elegancką narzutką lub nieco większą kamizelkę w stonowanym kolorze. Lejące się narzuty z tkaniny są wyjątkowym sposobem na uatrakcyjnienie nawet najbardziej zwyczajnych ubrań. Zwykłe jeansy i prosta bluzeczka może wydawać się zbyt prosta, za skromna i zdecydowanie zbyt mało elegancka do pracy w biurze lub przy obsłudze klientów. Ale wystarczy gładka narzutka i już z szarej myszki wyrasta prawdziwie elegancka pani.

Konserwatywne podejście w modzie sprawdza się tylko przy niektórych okazjach – w dzień powszedni odrobina eksperymentów z eleganckim i wygodnym strojem może wyjść tylko na plus. Jeżeli więc tylko nie ogranicza nas narzucony polityką ścisły dress-code warto sięgnąć po dzianiny i luźniejsze fasony. Mogą być równie eleganckie co klasyczne komplety czy zestawienia, a z pewnością przyniosą dużo więcej komfortu noszenia. Ciekawe propozycję żakietów, oversizowych swetrów i modnych narzutek znajdziemy m.in. na Molly.pl.

Wygoda przekłada się zawsze na lepszy humor. Lepszy humor przekłada się na więcej uśmiechu. A uśmiech to najpiękniejszy akcent w stylizacji każdej kobiety.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku