Rynek materacy sypialnianych w ostatnim dwudziestoleciu niezwykle się rozrósł. Najpopularniejszym typem materacy na rynku są bez wątpienia materace piankowe. Jak to jednak w życiu bywa, materac piankowy, materacowi piankowemu nie równy. Zobacz na co warto zwrócić uwagę by nie utopić pieniędzy i kupić produkt, który w pełni spełni nasze wymagania.


Jak wszystko co popularne, także materace piankowe mają swoją szeroką grupę odbiorców. Ten typ materacy zawdzięcza to dobrym stosunkiem jakości do ceny. Osoby decydujące się na materac piankowy muszą zdawać sobie sprawę, że w danym przedziale cenowym nie uda im się kupić materaca termoelastycznego, obecnego króla wszelkich zestawień. Mogą za to otrzymać produkt dobry a przy tym przystępny cenowo. Taki, który zapewni im odpowiedni komfort snu i pozwoli przez noc odciążyć kręgosłup i stawy.

Myli się ten, kto uważa, że materac do 200 złotych zapewni mu komfort o jakim czytał na różnych portalach specjalistycznych. Na jakie pułapki dają się złapać klienci pragnący zapłacić jak najmniej? Przede wszystkim, wybierając materac piankowy, należy zwrócić uwagę na to z ilu bloków materiału składa się cała konstrukcja. Jeżeli jest to tylko jeden blok tworzywa sztucznego, można być pewnym, że materac będzie niezwykle podatny na wgniecenia, a co za tym idzie, długość jego życia będzie niezwykle krótka. Warto także szukać materacy, o jak największej ilości stref twardości. To właśnie one są odpowiedzialne za właściwy odpoczynek i komfort snu. Zatem im ich więcej, tym lepiej. Często, ale nie zawsze, do materacy dodaje się zdejmowane pokrowce, które można bez problemu uprać. Warto szukać zatem ofert, które taki pokrowiec posiadają. Zwiększa on nie tylko komfort, ale i higienę snu. Często to właśnie pokrowiec jest odpowiedzialny za odprowadzanie wilgoci, która nagromadziła się w materacu podczas snu. To także pokrowiec jest odpowiedzialny za wentylację materaca.

Ciekawą propozycję stanowią najlepsze materace piankowe, czyli te o właściwościach wysokoelastycznych. Takie modele, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się niezwykłą sprężystością i elastycznością. Ich wyjątkowa konstrukcja sprawia, że materiał dostosowuje się do ciężaru ciała, zapewnia mu odpowiednią ilość podparcia, niezależnie od tego ile jak bardzo dana osoba kręci się w czasie odpoczynku.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku