Liczba sklepów obuwniczych wzrasta, bo i zainteresowanie kupnem butów jest w dzisiejszych czasach całkiem duże. Każdy chce mieć pod ręką buty sportowe, eleganckie, na co dzień i większe wyjścia. But też nie jest na tyle trwały, by mógł służyć lata. Dlatego potrzebujący raz na jakiś czas rozglądają się za dobrym sklepem obuwniczym. Alternatywę dla stacjonarnych punktów sprzedaży stanowią sklepy internetowe. Jednak czy to właściwe miejsce na zakup butów?


Co klient otrzyma w sklepie internetowym?

Sklep internetowy to przede wszystkim wygoda. Bez wychodzenia z domu, a nawet siedząc w wygodnym fotelu przy filiżance aromatycznej kawy, każdy kto ma na to ochotę, może zapoznać się z asortymentem niejednego sklepu obuwniczego. Klienci mają więc dostęp do wielu sklepów w jednym miejscu i nie muszą tracić czasu na przemieszczanie się z jednego końca miasta na drugi. Poza tym trzeba przyznać, że wybór butów w sklepach internetowych jest jednak większy, bo właściciele swoją ofertę kierują do szerszego grona potencjalnych klientów, nie zamykają się wyłącznie na mieszkańców jednego miasta. Dzięki temu w sklepie internetowym można dostać buty na każdą okazję i w różnym stylu, a w dodatku również w każdym rozmiarze. Warto podkreślić, że w sieci jest silna konkurencja. Właściciele takich wirtualnych punktów sprzedaży muszą wręcz walczyć o klientów i zarazem dbać o nich. Dlatego często oferują buty po atrakcyjnych cenach i nierzadko zachęcają do korzystania z promocji. W niektórych sklepach można liczyć na wielkie rabaty, nawet w wysokości 40 zł. Często kupując buty o konkretnej wartości, klienci nie muszą także płacić za przesyłkę. Co ciekawe, buty z większości sklepów internetowych docierają do klientów już na drugi dzień roboczy. Nie dość, że zakupy przebiegają sprawnie, to jeszcze dostawa odbywa się błyskawicznie.

Listę ponad 100 000 butów z największych sklepów internetowych przejrzysz na www.buty360.pl

A jeżeli buty będą za małe lub za duże?

Dziś źle dobrane obuwie w sklepie internetowym to nie kłopot. Chyba większe problemy z wymianą niewłaściwego obuwia robią sklepy stacjonarne niż te, które działają w sieci. Nawet Zalando – jeden z najbardziej znanych sklepów internetowych – daje 100 dni na podjęcie decyzji i ewentualny zwrot zakupionego towaru. Poza tym naprawdę trudno jest trafić w niewłaściwy rozmiar, kiedy na stronach sklepów internetowych widnieją specjalne tabele z wymiarami i wskazówki, jak dobrać buty, by były idealne. Zawsze na stronie sklepu można znaleźć kontakt do sprzedawców, którzy chętnie doradzą klientom, które buty powinni wybrać. Nie można też zapomnieć o tym, że każdy sklep internetowy na swoje buty udziela gwarancji. Jeżeli więc cokolwiek złego stanie się butom w czasie użytkowania, można je bez problemu odesłać do sklepu. Czasem producent naprawia usterkę, niekiedy daje nowe buty, a czasem nawet oddaje pieniądze.

 

Mała rada!

Aby uniknąć rozczarowania związanego z niewłaściwym doborem obuwia, warto wybrać jeden konkretny sklep, w którym zawsze jest duży wybór butów, a właściciele zapewniają rabaty i promocje. Raz kupione buty w takim sklepie będą wzorem dla kolejnych zakupów. W ten sposób kupujący dobrze pozna asortyment danego punktu, rozmiary jakie są tam dostępne i dzięki temu bez problemu będzie kupował buty w przyszłości, już bez szczegółowego zastanawiania się, czy ten rozmiar będzie dobry, czy może jednak nie. Największy problem z doborem rozmiaru mają ci, którzy za każdym razem kupują buty w innym sklepie. Także trzeba pamiętać, że każdy sklep może mieć inną rozmiarówkę, która głównie zależna jest od producenta. Niektórzy zaniżają rozmiary, inni zawyżają. Trzeba to najpierw sprawdzić.

 

Zakup butów w internecie jak najbardziej się opłaca. To w sklepach internetowych klienci zyskają duży wybór, modne buty na każdą okoliczność, a do tego wszystko w atrakcyjnych cenach. Bez problemu dopasują rozmiar i dostaną takie buty, jakich potrzebują. Zawsze mają możliwość wymiany towaru lub oddania go bez podawania powodu. Takie zakupy to sama przyjemność. Dlatego tak wielu ludzi w dzisiejszych czasach najchętniej decyduje się na kupno butów w sieci.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku