Można powiedzieć, że popielaty blond to kolor włosów, który praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Ciemny, jasny lub średni odcień popielatego blondu można odpowiednio dopasować do różnych typów urody i karnacji. Wiele pań marzy o popielatych włosach, a jednocześnie boi się podjąć farbowania na własną rękę. Problem bowiem polega na tym, że bardzo ciężko jest uzyskać taki efekt, unikając przy tym żółtego pigmentu na włosach. Podpowiadamy zatem, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną i efektowną koloryzację włosów w odcieniu popielatego blondu.


Popielaty blond - dla kogo?

Przymierzając się do farbowania włosów na popielaty blond, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by odpowiednio dopasować jego odcień do swojego typu urody oraz karnacji.

  • Ciemny popielaty blond może niekoniecznie dobrze wyglądać u pań z bardzo jasną cerą i blond brwiami, jednak będzie stanowił ciekawą alternatywę dla brunetek, które odczuwają pewne znużenie włosami w kolorze ciemnego brązu lub czarnego.
  • Jasny popielaty blond to doskonała propozycja dla blondynek o skandynawskiej urodzie, ale też dla brunetek i szatynek o jasnej karnacji i skórze w chłodnej tonacji kolorystycznej.
  • W średnim popielatym blondzie dobrze mogą się czuć blondynki o ciepłym i lekko “opalonym” typie urody.

Farbowanie włosów na popielaty blond

  • Zabieg farbowania włosów na popielaty blond nie jest łatwy, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy uzyskać taki kolor, przechodząc do niego z ciemnego brązu. W takim przypadku wymagana będzie dwu lub nawet trzy stopniowa koloryzacja włosów w równych odstępach czasu, by zapobiec pojawieniu się żółtych pigmentów na włosach.
  • W większości przypadków wymagane jest użycie rozjaśniacza, który pomoże pozbyć się z włosów żółtego i czerwonego pigmentu - przy samodzielnym rozjaśnianiu włosów trzeba jednak bardzo uważać na to, by czas trzymania rozjaśniacza na głowie był zgodny z instrukcją, ponieważ zbyt długie rozjaśnianie może spowodować znaczne uszkodzenia na włosach.
  • Przy czarnych włosach zalecany jest najpierw profesjonalny zabieg dekoloryzacji włosów u fryzjera, ponieważ czarny pigment jest bardzo trudny do wywabienia.
  • Panie, które mają naturalnie jasne włosy, mogą z powodzeniem przeprowadzić koloryzację włosów przy użyciu wybranej przez siebie farby.

Popielaty blond - farba ma znaczenie

W farbowaniu włosów na popielaty blond bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniej farby do włosów. Warto wybierać środki do koloryzacji włosów takich marek, które mają do zaoferowania bogatą paletę ciemnych, średnich i jasnych popielatych blondów, by móc dobrać produkt, który spełni nasze oczekiwania. Na szczególną uwagę zasługuje farba do włosów bardzo jasny popielaty blond Garnier Color Naturals, która pozwala rozjaśnić włosy aż do 4 tonów. Ponadto farby z tej serii wzbogacone są odżywczymi olejkami, które sprawiają, że włosy po farbowaniu są miękkie, błyszczące i miłe w dotyku.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Chcąc utrzymać jak najdłużej efekt koloryzacji na włosach oraz zapobiec pojawieniu się na nich żółtych tonów, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów po farbowaniu. Przy codziennym myciu włosów powinny towarzyszyć nam szampony i odżywki, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb włosów w kolorze blond. Ich skład uzupełniany jest zazwyczaj substancjami, które podkreślają uzyskane odcienie blondu, zwalczają ich żółty kolor, a przy tym ożywiają i nadają włosom niepowtarzalnego blasku. Przy farbowaniu włosów na bardzo jasne odcienie popielatego blondu trzeba też pamiętać o regularnym powtarzaniu zabiegu koloryzacji, by zapobiec pojawianiu się mało estetycznych odrostów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

w?osy

Wersja do druku