Każdy marzy o salonie, w którym można wygodnie rozłożyć się na puchatym fotelu i wypocząć. Co jednak zrobić, kiedy przestrzeń w naszym mieszkaniu jest ograniczona i nie możemy pozwolić sobie na bufiasty fotel z funkcją relax? Odpowiedzią na ten problem  są fotele finka. To nieduże i zgrabne fotele, które zmieszczą się niemal w każdym wnętrzu, a bogata gama kolorystyczna sprawi że łatwo wpasujemy je do wystroju salonu.


Fotel finka

Czym jest fotel finka? Otóż są to fotele tapicerowane, które zostały umieszczone na drewnianych płozach. Dzięki takiemu połączeniu są komfortowe, zajmują mało miejsca, są lekkie i funkcjonalne. To świetne rozwiązanie, kiedy chcemy się cieszyć wygodnym, miękkim fotelem dysponując dość ograniczoną powierzchnią. Dodatkowym atutem foteli finka jest ich niska cena. Warto więc szukać tych mebli u rodzimych producentów, są to wówczas stosunkowo tanie fotele, ale wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tradycyjne fotele z funkcją relaks to niestety spory wydatek, a fotel finka może być ciekawą alternatywą. Dzięki płozom lekko się buja, a do większości modeli można dokupić podnóżek, który zwiększy nasz komfort.

Komfort i wytrzymałość

Fotel finka jako mebel wypoczynkowy doskonale sprawdza się w salonie, pokoju dziecięcym, młodzieżowym, czy w domowej bibliotece. Dzięki wypełnieniu ze sprężystej pianki o gęstości T-30 są bardzo wygodne i podpierają sylwetkę nie powodując uczucia dyskomfortu. Miękkość foteli finka dodatkowo wzmacnia tapicerka. Szeroki wybór tkanin obiciowych sprawa, że każdy jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Można spotkać tkaniny pikowane, gładkie, zmywalne, imitujące skórę, czy tkane. Kolorystyka jest również ogromna, więc fotele finka łatwo wpasować do wystroju wnętrza. Na rynku odnajdziemy zarówno modele gładkie, które będą podkreślać elegancję salonu, jak i wzorzyste- idealne dla nastolatków. Decydując się na fotele tapicerowane typu finka warto zwrócić uwagę czy producent posiada na dany model atest wytrzymałościowo-jakościowy Zakładu Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego. Posiadany atest potwierdza jakoś wykonania i jest gwarancją, że jest to zakup na lata.

Dostępność

Wybierając fotel najlepiej zdecydować się na sprawdzonego sprzedawcę. Polska Firma Laris od lat specjalizuje się w produkcji foteli typu fińskiego. Ich produkty charakteryzują się wysoką jakością o czym świadczą atesty i certyfikaty.  Dodatkowo posiada ogromny wybór tkanin obiciowych i kolorów drewna. Fotel finka można skomponować samemu za pomocą strony internetowej producenta wystarczy wybierać model, kolor i rodzaj obicia oraz drewno na płozy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku