Gładkie, jędrne, elastyczne, kształtne i zdrowe usta stanowią jeden z wielu atutów kobiecej urody, a nierzadko również wizytówką każdej pani. Podkreślone odpowiednio dobraną kolorystycznie pomadką idealne wargi przyciągają wzrok i uwagę mężczyzn, hipnotyzują, kuszą, uwodzą i zachęcają do bliższego poznania.


Wrażliwe usta

                Delikatne usta oraz skóra wokół ust, pozbawione naturalnej warstwy ochronnej, narażone są na bezustanne działanie różnorodnych, nieprzyjaznych czynników zewnętrznych, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Silny wiatr, niskie temperatury, zbyt suche lub ostre powietrze, promienie słoneczne sprawiają, że usta stają się spierzchnięte, pękają, a wszystkim negatywnym zmianom towarzyszy dotkliwy ból i drażniące pieczenie. Dodatkowoj skóra ust, wystawiona na działanie różnych czynników, znacznie szybciej starzeje się, wiotczeje, traci zdrowy koloryt i wygląd, dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja nie tylko warg, ale również ich okolic przez cały rok. Większość zapracowanych i zabieganych kobiet ogranicza pielęgnację ust do zakupu pomadek w kilku najmodniejszych kolorach i pomalowania warg, skupiając się na innych częściach ciała. Niestety nawet najlepsza i najdroższa pomadka znanej i renomowanej firmy może okazać się bezużyteczna w przypadku popękanych i wysuszonych ust, które wyglądają nieestetycznie i nieciekawie.

Kosmetyki do pielęgnacji ust

Podstawowym i niezbędnym elementem pielęgnacji ust jest regularne stosowanie kosmetyków takich jak między innymi specjalne kremy, pomadki ochronne czy balsamy do ust o kremowej konsystencji, które przede wszystkim dobrze odżywią, nawilżą oraz zregenerują uszkodzony naskórek, dzięki czemu usta stosunkowo szybko odzyskają swój zdrowy i kuszący wygląd. Coraz większą popularnością wśród pań cieszą się balsamy do ust o kremowej i przyjemnej konsystencji w przystępnej cenie. Dobry balsam do ust powinien w swoim składzie zawierać między innymi: wosk, masło shea, olejek pochodzenia naturalnego, dzięki czemu intensywnie nawilża, natłuszcza, pielęgnuje usta, tworząc jednocześnie cienką, delikatną warstwę ochronną. Pielęgnacja ust przy użyciu pomadek i balsamów konieczna jest nie tylko w okresie jesienno - zimowym, ale przez cały rok. W okresie letnim wskazane jest stosowanie balsamów i pomadek zawierających filtr UV, który chroni usta przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku