Jednym z elementów dekoracyjnych w każdym domu lub mieszkaniu, są przysłony okienne. Spełniają one wiele ważnych funkcji. Bardzo użyteczne są przy tym żaluzje plisowane, które pasują w praktyce do każdego okna.


Czym są żaluzje plisowane?

Żaluzje czy rolety plisowane, nazywane również plisami, są jednym ze sposobów na przysłanianie okien. Chronią przed nadmierną ekspozycją pomieszczeń mieszkalnych na promieniowanie słoneczne i jednocześnie pozwalają na zatrzymanie ciepła we wnętrzach w zimne, mroźne dni. Rolety plisowane pasują do każdego okna, bez względu na jego wielkość i kształt. Dlatego z powodzeniem plisy wykorzystywane są przy oknach niestandardowych - okrągłych, półokrągłych, w kształcie rombu czy trapezu. Można je użyć nawet przy oknach dachowych i na poddaszach.  Dzięki nim można stworzyć we własnym domu intymny klimat, bez narażania siebie, domowników i przyjmowanych gości na ciekawskie spojrzenia sąsiadów czy przypadkowych przechodniów.

Atuty plis

Plisy mają wiele zalet, które czynią z nich niemalże idealną przysłonę okienną. Po pierwsze, ich bezdyskusyjnym atutem pozostaje to, że pozwalają na skuteczne przysłonięcie dowolnego okna lub jego fragmentu, przeszklenia czy wnęki. Niekoniecznie należy je opuszczać od góry do dołu. Dzięki prowadnicom zamontowanym po boku okna można je stosować jak zazdrostki, przysłaniając jedynie dolną część otworu okiennego. Dzięki temu pozostajemy niewidoczni dla wzroku przechodniów, a jednocześnie do naszego domu lub mieszkania wpada światło dzienne.

Możliwe jest zastosowanie przy plisach ciekawych, oryginalnych rozwiązań, czego przykładem są swa oddzielne systemy montowane na jednym oknie czy żaluzje plisowane „dzień i noc”. Po zwinięciu plis zajmują one małą powierzchnię i pozostają niemalże niewidoczne. Atrakcyjne tkaniny dekoracyjne, z jakich wykonywane są plisy oraz stopień zaciemnienia pomieszczenia pozwalają idealnie dopasować żaluzję pod kątem funkcjonalnym i potrzeb użytkowników.  Prosty system sterowania roletami plisowanymi może obsługiwać nawet dziecko.

Łatwo je utrzymać w higienicznej czystości, co również dla wielu użytkowników będzie zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania dla przysłonięcia okien domowych. Montaż i demontaż plis jest bardzo prosty.

Żaluzje plisowane można zamówić w dowolnych kształtach, kolorach i wzorach, dopasowując pod kątem indywidualnych wymagań klientów. Dzięki temu uzyskujemy idealnie pasujące plisy okienne, które nigdzie nie będą odstawać i dokładnie przysłonią okno lub przeszklenie w domu prywatnym lub mieszkaniu.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku