Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, chwile spędzone w łazience nie należą już do nudnych, codziennych czynności. Obecnie pomieszczenie kąpielowe doskonale nadaje się do relaksu, wyciszenia, odpoczynku po całym dniu pracy. Dowiedz się, jak zamienić zwyczajną łazienkę w prywatny salon spa!


Wanny z hydromasażem

Innowacyjne technologie coraz częściej służą nam na co dzień w domu. W poszukiwaniu chwili relaksu nie musimy już udawać się do salonów masażu. Wystarczy, że zainstalujemy w łazience wannę, kabinę lub panel prysznicowy z hydromasażem. Pierwsze z wymienionych urządzeń to luksusowe rozwiązanie dla posiadaczy łazienek o większym metrażu. Dodatkowym warunkiem, jaki musi spełnić pomieszczenie, jest posiadanie wydajnej wentylacji. Istotnym czynnikiem jest także dobrze wypoziomowana podłoga. Kształt i wielkość wanny z hydromasażem zależy od naszych upodobań - wybór jest równie bogaty jak w przypadku zwykłych, tradycyjnych urządzeń. Aby zapewnić sobie wygodę użytkowania, warto wybrać odpowiednio duży i głęboki model. Elementy wchodzące w skład systemu hydromasażu instalowane są pod wanną i wymagają dopływu powietrza. Ze względu na to, że urządzenie masujące podłączone jest do prądu, konieczne jest zatrudnienie do montażu wanny eksperta. Dzięki temu zyskamy pewność, że kąpiel w wannie jest bezpieczna, a przewody odpowiednio zaizolowane.

Nowoczesne kabiny prysznicowe

W mniejszej łazience zdecydowanie lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa z hydromasażem. Na rynku znaleźć możemy zarówno proste modele, wyposażone w panel z kilkoma dyszami, jak i nowoczesne kabiny oferujące funkcję sauny. Dodatkowe możliwości, zapewniające wspaniały relaks, to funkcja aromaterapii oraz chromoterapii. W ofercie producentów znajdziemy gotowe kabiny prysznicowe z hydromasażem, wymagające jedynie wstawienia do łazienki i podłączenia do instalacji hydraulicznej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Nie wymagają one skuwania glazury ani terakoty, dzięki czemu koszt zainstalowania urządzenia znacznie się obniża. Wybrać możemy modele ścienne, narożne oraz wolnostojące. Każdy z nich dostępny jest w różnych kształtach i rozmiarach. 

Twoje własne spa!

Hydromasaż to doskonały sposób na odprężającą kąpiel. Wykazuje on działanie nie tylko relaksujące, ale także korzystne dla zdrowia. Poprawia krążenie oraz rozluźnia mięśnie, dzięki czemu pozbywamy się towarzyszących nam na co dzień napięć. Ponadto hydromasaż doskonale ujędrnia ciało, co z pewnością zainteresuje wszystkie panie. Wanny z hydromasażem, wytryskujące wodę pod ciśnieniem, wyposażone mogą być także dodatkowo w funkcję masażu powietrznego; sprężone powietrze wydobywające się z dysz w dnie oraz w bocznych ściankach wanny potęguje działanie systemu masującego. Dzięki zainstalowaniu wanny lub kabiny prysznicowej z hydromasażem dbałość o ciało nie musi wiązać się z częstymi wyprawami do salonów spa. Na dłuższą metę pozwoli to nie tylko na oszczędności finansowe, ale także i na zyskanie cennego czasu.

W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie dostępne są dla każdego. Jeśli marzysz o własnym salonie spa, z którego korzystać możesz każdego dnia, rozważ zainstalowanie w łazience wanny lub prysznica z hydromasażem. Ciekawe produkty znajdziesz tutaj.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku