Włosy - wizytówka i niekwestionowany atut każdej kobiety. Długie, krótkie, proste lub kręcone – bez względu na rodzaj i długość wszystkie stanowią niezaprzeczalną kobiecą ozdobę. Ale tylko i wyłącznie pod jednym warunkiem! Włosy muszą być bowiem zadbane. Nie pomoże modne cięcie, ani długie loki jeśli włosy będą zniszczone, przesuszone lub też przetłuszczone i nieświeże. Dlatego tak istotne jest, aby wiedzieć jakiego typu włosów jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami i jak dobierać kosmetyki aby móc cieszyć oko zdrowymi puklami.


Zacznijmy od mycia

 

Podstawą każdej pielęgnacji powinno być zawsze dokładne oczyszczenie włosów i skóry głowy z pozostałości kosmetyków do pielęgnacji oraz stylizacji , a także kurzu i brudu jaki osiada na naszych włosach każdego dnia. Tego etapu nie powinno się pomijać pod żadnymi pozorami. Dotyczy on każdego – nawet posiadaczek włosów suchych i zniszczonych. Aby jednak mieć pewność, że włosy i skóra głowy będą odpowiednio oczyszczone i jednocześnie chronione podczas mycia, trzeba skupić się na dobraniu właściwego dla naszej czupryny szamponu do włosów.

 

Co z tymi detergentami?

 

Szampon do włosów powinien przede wszystkim myć. Niestety, aby zwiększyć jego skuteczność często dodawane są do niego detergenty mające na celu zwiększenie właściwości pieniących i myjących szamponu. I o ile posiadaczki cienkich i nieco mniej gęstych włosów mogą sobie pozwolić na wybór preparatów do mycia opartych na bardzo łagodnych detergentach, o tyle dumne posiadaczki bardzo gęstych i grubych włosów często nie mają takiej alternatywy. W takim przypadku dobrze jest wybierać szampony do włosów, które dodatkowo wzbogacone są składnikami pielęgnacyjnymi i chroniącymi włosy podczas mycia.

 

Diaboliczne silikony

 

Dość sporo zamieszania powstało ostatnio wokół okrytych złą sławą tzw. silikonów. Czy słusznie? Silikony to substancje, które mają za zadanie wygładzić włosy, stworzyć na nich swoisty ochronny film oraz zapobiec ich plątaniu podczas mycia. Ich obecność w szamponach docenią z pewnością posiadaczki włosów podatnych na zniszczenia, nieposłusznych oraz łatwo plączących się. Większość tych silikonów to silikony łatwo-zmywalne, do ich spłukania często wystarczy sama woda. Nie rezygnujmy więc zbyt pochopnie z ich obecności w szamponach do włosów.

Więcej na temat pielęgnacji włosów i szamponów do włosów możecie przeczytać tutaj: https://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-i-stylizacja-wlosow/Typ-produktu/Szampon


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku