Niepłodność dotyczy kobiet jak i mężczyzn w równym stopniu. Jak podkreślają lekarze około 40 proc. przyczyn niepłodności jest spowodowana czynnikiem męskim, tyle samo  to problem, który leży po stronie kobiety, a w pozostałych przypadkach – około 20 proc.  to przyczyna u obojga partnerów lub nie można tego ostatecznie zdiagnozować.


Istnieje wiele czynników, które bezpośrednio wpływają na to czy jesteśmy płodni lub nie. Warto więc zwrócić uwagę na te najistotniejsze, na które mamy wpływ i które możemy zminimalizować, jeszcze przed próbą poczęcia dziecka.

Niepłodność u kobiet

Im kobieta jest starsza, tym szanse na to, by zajść w ciążę maleją. Jak podkreślają lekarze – w przypadku kobiet miedzy 35 a 40 rokiem życia – ponad 30 proc. z nich jest niepłodnych, a powyżej 40 roku niepłodność dotyka już blisko 80 proc. kobiet. Kolejne istotne kwestie, które mają wpływ na kobiecą płodność to przede wszystkim stres emocjonalny, niewłaściwa dieta, niedobór witamin i minerałów, nadwaga, anemia, nierównowaga hormonalna po przyjmowaniu środków antykoncepcyjnych oraz zaburzenia owulacji.

Niepłodność u mężczyzn

W większości przypadków jest wynikiem zaburzeń budowy plemników, ich nieprawidłowej ruchliwości lub obniżonej liczby. Niepłodność może być też spowodowana: niedoborem witamin i minerałów, niewłaściwym odżywianiem (jak np. fast food), włączaniem w samochodach podgrzewanych foteli czy też kładzeniem na kolanach rozgrzanych laptopów. Ponadto badania pokazują, że u mężczyzn wypijających pół litra piwa dziennie, ilość plemników znacznie się zmniejsza i wpływa na jakość spermy. Jak pokazują najnowsze badania, blisko 90 proc. młodych Polaków nigdy nie wykonywało badań nasienia. Ponadto, mężczyźni mają małą wiedzę dotyczącą spraw związanych ze zdrowiem, aż co trzeci z nich nie zdaje sobie sprawy z negatywnych dla jakości nasienia skutków stresu, który może być przyczyną niepłodności.

Rozwiązanie

Wiedząc co może zagrażać Twojej płodności, warto by w codziennym stylu życia eliminować te elementy zaburzenia funkcji prokreacyjnych, na które mamy wpływ. Ponadto pary starające się o dziecko powinny wzmocnić organizm odpowiednimi dla nich suplementami oraz wspomóc się preparatami, zwiększającymi prawdopodobieństwo zapłodnienia. Aby wybrać te najodpowiedniejsze z rynku, warto sięgnąć po gotową paczkę różnorodnych produktów przygotowanych przez markę dr Bocian, które zwiększają szansę na poczęcie. W skład paczki dr Bocian wchodzi pięć różnych produktów do stosowania wyłącznie dla kobiet, wyłącznie dla mężczyzn oraz dla pary w trakcie samego stosunku. W zestawie dr Bocian znajdują się dwa produkty dla mężczyzn: Androferti i dr Bocian dla Niego – Odnowienie&Rewitalizacja, dwa produkty dla kobiet: Inofolic i dr Bocian dla Niej Odnowienie&Rewitalizacja oraz Pre-Seed – dopochwowy żel nawilżający, który ma na celu przede wszystkim neutralizowanie tak zwanego agresywnego śluzu.

Jak podkreślają lekarze, obecnie nie jesteśmy wstanie zniwelować wszystkich zagrożeń wpływających na naszą płodność. Jeśli, chcemy zwiększyć szansę na poczęcie dziecka powinniśmy zdrowo się odżywiać, minimalizować stres oraz zażywać suplementy, które odpowiednio przygotują organizm na poczęcie dziecka. Wszystkie produkty zawarte w zestawie koncepcyjnym dla par dr Bocian są tak dobrane aby działać uzupełniająco i zapewniają wystarczające ilości do uzyskania pozytywnego wpływu na płodność męską i żeńską. Produkty zawarte w paczce dr Bocian uzupełniają witaminy i składniki mineralne organizmu i niwelują zły wpływ cywilizacji, mający wpływ na niepłodność męską i żeńską.

Wszystkie produkty zawarte w zestawie koncepcyjnym dla par dr Bocian uzupełniają niedobory, które mają wpływ na płodność. Składy poszczególnych produktów są tak opracowane, aby wykluczyć interakcje pomiędzy składnikami. Cynk i selen mają potwierdzoną skuteczność w leczeniu niepłodności. Arabinogalaktan zawarty w Pre-Seed nie uszkadza plemników, a daje energię niezbędną do prawidłowej ich ruchliwości. Użyte składniki żelu nie wpływają na odwodnienie plemników i możliwości ruchu postępowego. Suplementy diety dr Bocian przygotowują organizmy do poczęcia poprzez wspomaganie utrzymywania prawidłowego stanu organizmu, jego odnowy czy zmniejszenia skutków stresu. Androferti działa pozytywnie na jakość spermy a Inofolic zawierający myo-inozytol oraz kwas foliowy ma wpływ na przywrócenie prawidłowej owulacji u pacjentek z PCOS.

Więcej informacji na stronie: www.drbocian.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku