Bakteryjne zapalenie pochwy, zwane także waginozą bakteryjną jest wywołane przez beztlenową bakterię Gardnerella vaignalliss. Dla kobiet cierpiących na tę przypadłość jest to problem wstydliwy, w związku z czym warto dowiedzieć się, jakie są główne przyczyny tego stanu chorobowego oraz jakie są skuteczne sposoby leczenia. Można bowiem zapobiec wystąpieniu bakteryjnego zapalenia pochwy, nie narażając się tym samym na stres oraz dyskomfort. Trzeba tylko pamiętać o stosownych nawykach.


Zaburzona równowaga flory bakteryjnej pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy przede wszystkim związane jest z zaburzoną równowagą flory bakteryjnej pochwy. Bakterie w pochwie mogą zacząć się rozmnażać, co objawi się pod postacią upławów oraz wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Nie należy tego stanu bagatelizować, ponieważ nieleczone bakteryjne zapalenie pochwy może doprowadzić do zakażenia jajowodów i macicy. Zakłócenie równowagi bakteryjnej w mikroflorze pochwy zmniejsza wydzielanie kwasu mlekowego, który powinien regulować ich występowanie. Wtedy pojawia się też świąd oraz pieczenie sromu. Zakażenie pochwy jest najczęściej występującą przyczyną nieprawidłowych upławów. Aż 20% może cierpieć na tę przypadłość, z czego niestety większość nie zdaje sobie sprawy bądź bagatelizuje to.

Profilaktyczne podejście

Okazuje się jednak, że można zapobiec wystąpieniu tej choroby, kiedy tylko będzie się pamiętać o odpowiednim podejściu profilaktycznym. Otóż, należy stosować odpowiednie produkty do higieny intymnej, o najbardziej neutralnym pH. Specjaliści przestrzegają także kobiety przed używaniem żelów mocno perfumowanych oraz mydeł. Z kolei, kobiety aktywne seksualnie powinny pamiętać o tym, by partner seksualny w trakcie stosunku miał założoną prezerwatywę. Szczególnie, jeśli kobieta taka często zmienia partnerów. Warto też pamiętać o tym, by nie prać bielizny w zbyt intensywnych środkach chemicznych.

Co może spowodować wystąpienie bakteryjnego zapalenia pochwy?

Czynnikami zwiększającymi ryzyko zachorowania na bakteryjne zapalnie pochwy są: perfumowane mydła oraz żele pod prysznic, perfumowane detergenty i dezodoranty, częsta zmiana partnerów seksualnych, przeniesienie do pochwy bakterii jelitowych związane ze stosunkami waginalno – analnymi, czy zakażenie chlamydiami. Kiedy zaś wystąpią pierwsze objawy sugerujące, że mogło dojść do zakażenia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Odpowiednie leczenie przywróci prawidłową równowagę we florze bakteryjnej pochwy, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się bakterii.

Metronidazol – skuteczny lek

Metronidazol, zwany również Flagylem jest jednym z antybiotyków, które stosuje się przy bakteryjnym zapaleniu pochwy. Środek ten leczy również inne choroby o podłożu bakteryjnym lub pasożytniczym. Dostępny jest w dawce 400 mg. Pozwala on bardzo szybko pozbyć się stanu zapalnego, który pojawić może się z przyczyn opisanych powyżej. Najważniejsze zaś jest to, by kobieta stosowała odpowiednią profilaktykę, by do stanu takiego nie doszło. Bakteryjne zapalenie pochwy jest dla wielu kobiet tematem tabu, a więc powinno być dla nich dobrą wiadomością to, że również za pomocą Internetu mogą zamówić ten tak skuteczny lek. Wystarczy tylko, że poddadzą się konsultacji medycznej, a lekarz orzeknie, czy Metronidazol jest dla nich odpowiednim środkiem. Przesyłka leku będzie szybka

Więcej informacji znajdziesz www.121doc.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy.html.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku