Na świecie istnieją tysiące rodzajów słodyczy. Ale jednym z fenomenów całej branży są żelki – znane od początku XX wieku słodycze, które uwielbiają dzieci i dorośli. Na ten fenomen składa się wiele czynników. W ofercie internetowej hurtowni spożywczej KURI znajduje się kilkadziesiąt rodzajów i smaków tych popularnych cukierków.


Żelki to - zgodnie z najprostszą definicją - rodzaj słodkich cukierków z galaretki. Ich podstawowymi składnikami są żelatyna, a także cukier czy syrop glukozowy. Te składniki powodują, że żelki są jednocześnie przeźroczyste, słodkie i sprężyste. To w połączeniu z odpowiednimi dodatkami smakowymi Historia żelków zaczyna się w Niemczech, w latach 20-stych XX wieku. Wtedy Hans Riegel – twórca firmy Haribo – wpadł na pomysł produkcji dostępnych dla każdego żelków w kształcie niedźwiedzi (Gummibär albo Gummibärchen). Poprzednikiem żelków Haribo były słodycze uzyskiwane w drodze łączenia cukru z tzw. gumą arabską, czyli żywicą jednego z gatunków drzewa akacjowego. To był pomysł, który zrodził się już w XIX wieku, ale dopiero dzięki Haribo żelki stały się hitem na całym świecie, chociaż oczywiście nie stało się tak od razu.

Dlaczego żelki zdobyły tak dużą popularność? Można to tłumaczyć na wiele sposobów, ale najprostsze wytłumaczenie jest związane z ich relatywnie niską ceną, unikalnym smakiem oraz tym, że mogą jednocześnie występować w bardzo wielu niezwykle zróżnicowanych smakach i rozmiarach. To widać w ofercie hurtowni KURI.

Żelki to nie tylko „miśki”, chociaż taki ich kształt mocno zakorzenił się w świadomości konsumentów, ale praktycznie każdy możliwy kształt. Obecnie, w dobie modelowania komputerowego można stworzyć żelki o niemal dowolnym kształcie i rozmiarze. To powoduje, że ich oferta może być bardzo szeroka.

Chociaż żelki mogą wyglądać i smakować inaczej, to wszystkie już na pierwszy rzut oka należą do tej samej kategorii słodyczy. Ta „unikalność w różnorodności” to jedna z przyczyn, dla których wiele firm tak chętnie produkuje żelki. Można bowiem znaleźć takie ich formy i kształty, że będą od razu rozpoznawalne dla konsumentów, dzięki czemu stosunkowo łatwo jest tworzyć nowe, charakterystyczne rodzaje żelków.

Te wszystkie cechy żelków znajdują swoje odbicie w ofercie hurtowni KURI, która oferuje kompleksową ofertę żelków i innych słodyczy nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Kuri banner firmy


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku