W tym sezonie wszystkie elegantki, które śledzą światowe trendy i są na bieżąco z efektownymi metamorfozami, którym poddają się gwiazdy i celebrytki już wiedzą jaką fryzurę będzie się nosić w sezonie 2015. Tego lata modna fryzura damska stanowić będzie wariację na temat znanej już od kilku lat, dziewczęcej wersji boba, tyle, że w seksownym, przedłużonym  wydaniu, zwanym w skrócie „lob”. Ten klasyczny styl cięcia pasuje do każdego typu urody i owalu twarzy. Ostatnio na skrócenie fryzury zdecydowały się Kim Kardashian, Sara Boruc czy Joanna Krupa. Lob to fryzura nie tylko szykowna kobieca, którą da się dowolnie modyfikować dowolnie, by jak najbardziej eksponowała proporcje twarzy, ale również wygodna i praktyczna, a przy fachowym cięciu, niezbyt wymagająca. W zależności od rysów twarzy i preferencji, lob może być prosty, wycieniowany, asymetryczny lub ułożony w fale. Choć wspominaliśmy wcześniej o wyjątkowej uniwersalności tej modnej fryzury, najlepiej wyglądają w niej kobiety o okrągłych i owalnych twarzach. Żeby wydobyć maksimum piękna z takiego strzyżenia, najlepiej wybrać półdługiego loba, krótszego po bokach najlepiej ze skośną grzywką. Długi bob jest również niewymagający dla struktury włosa – fryzurę da się stworzyć bez problemu z cienkich, grubych czy kręconych pasm.


Koki, warkocze, upięcia
Tego lata królować będzie również modna klasyka i prostota inspirowana retro. W słoneczne dni nosimy gładkie kucyki i koki, czasem pozostawione w pozornym (choć starannie zaaranżowanym przecież) nieładzie, a także warkocze i upięcia czy zaplecenia. Włosy, jeśli zostawiamy je rozpuszczone, to naturalnie pofalowane, bez traktowania ich prostownicą. Stawiamy na delikatny, dziewczęcy look. Prawdziwym hitem 2015 będzie upięcie włosów w tzw „koronę” z warkocza, zupełnie jak tę w stylu Julii Tymoszenko. Powracają także w wielkim stylu koki popularne w latach 50. Lekko podtapirowane (tak, tak!) i uniesione fryzury z asymetryczną, gładko zaczesaną na bok grzywką, dodadzą każdej stylizacji romantycznego charakteru. Bardziej eleganckim wariantem tej fryzury jest gładkie upięcie włosów do tyłu, w tzw. koczek baleriny. Skromny wygląd przełamujemy zakładając duże, ozdobne kolczyki.

Pielęgnacja włosów latem
Jak dbać o włosy w słoneczne, upalne dni, tak, by nasza czupryna odwdzięczyła się nam pięknym wyglądem? Podczas wakacji największym wrogiem modnej fryzury damskiej jest słońce, wiatr i słona lub chlorowana woda. Dlatego nie obciążaj ich dodatkowo, odstaw na czas urlopu suszarkę i prostownicę a także kosmetyki do stylizacji. W ich miejsce stosuj produkty pielęgnacyjne i wprowadź więcej nawilżania – zarówno w odżywkach jak i bogatych maskach. Wychodząc z basenu czy morza, nie zapomnij o spłukaniu włosów słodką wodą, zastosuj odpowiedni produkt z linii tych wyposażonych w filtry UV, a potem osłoń włosy od słońca chustką lub kapeluszem. I nie ważne jak bardzo korciłoby cię, żeby ufarbować włosy, wstrzymaj się z tą decyzją do czasu powrotu z wakacji. Włosy po zabiegach fryzjerskich są bardziej podatne na promieniowanie UV, a sam kolor pod ich wpływem bardzo szybko płowieje.

Modne inspiracje znajdziesz na https://www.jeanlouisdavid.pl/fryzury/fryzury-damskie/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku