Nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, alkohol, solarium, słońce bez kremów z filtrem, brak nawilżania skóry- ile z tych grzeszków jest Twoim udziałem? Skóra to nasza naturalna ochrona. Każdego dnia oddziałują na nią liczne bodźce zewnętrzne, chroni nas przed zanieczyszczeniami i bakteriami.


Do podstawowych funkcji skóry należy właśnie ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, ponadto uczestniczy w wymianie gazowej, gospodarce wodno-elektrolitowej, chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także uczestniczy w gospodarce tłuszczowej i witaminowej. Czy odpowiednio dbasz o swoje naturalne ubranie, które ma duży wpływ na samopoczucie?

Jaki masz rodzaj skóry?

Ciągle w biegu, chwytamy pierwszy żel do mycia bądź kostkę mydła i biegniemy do kasy. A jakie potrzeby ma nasza skóra? Wrażliwą można jeszcze bardzie podrażnić, sucha będzie się mało estetycznie łuszczyć, tłusta świecić, a normalna szybko straci swoją jędrność, jeśli niewłaściwie dobierzemy kosmetyki. Określenie rodzaju skóry ma istotne znaczenie. Żele pod prysznic dla każdego rodzaju skóry to kompozycja innych składników, które mają za zadanie wyeliminować problem suchości, nadmiernego przetłuszczania czy wrażliwości. Zaś żele pod prysznic dla skóry normalnej posiadają składniki, które pozwalają zachować jej jędrność i elastyczność. Wybór odpowiednich kosmetyków to zdrowa i piękna skóra na co dzień. A to jak się czujemy we własnej skórze przekłada się na nasze samopoczucie.

Jak wybrać żel pod prysznic?

O kostkach mydła powinniśmy zapomnieć. Skóra posiada warstwę ochronną, jej naruszenie powoduje, że nie spełnia w pełni swoich funkcji. Tradycyjne mydło w kostce ma zazwyczaj wysoki współczynnik ph. Codzienne stosowanie mydła w kostce wysusza skórę i powoduje podrażnienia. Najlepszym wyborem są żele dedykowane dla określonego rodzaju skóry. Żele pod prysznic mają zbliżone ph do skóry, dlatego działają łagodnie, przywracając naturalne ph, gdy skóra jest przesuszona bądź tłusta. Wybierając żel, należy kierować się rodzajem skóry, dla jakiej jest przeznaczony. Dzięki temu każdego dnia wygląda zdrowo i spełnia swoje funkcje.

Jakie funkcje spełnia dobry żel?

Oczyszcza skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, pomaga utrzymać naturalne ph, nawilża skórę, pozostawiając efekt miękkości, gładkości i jędrności. Przy okazji powinien zapewnić również chwilę relaksu poprzez przyjemną konsystencję i zapach.

Dobrze dobrany do rodzaju skóry żel pod prysznic, zapewni jej zdrowy wygląd i przedłuży młodość.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku