Jeszcze do niedawna w polskich ogrodach, ogródkach, czy na tarasach królowały meble, delikatnie mówiąc, tandetne. Plastikowe krzesła – może i wygodne, ale łatwo niszczące się na Słońcu i deszczu, mało stabilne stoły, czy wręcz meble pozbierane po całym domu, z różnych kompletów. Niepodzielnie rządził jednak wśród zieleni – plastik. Czy nadal macie takie meble?


Ekologiczne i eleganckie drewno

Te czasy mamy już jednak za sobą. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z nową ofertą dużych sklepów przemysłowo-ogrodowych, takich jak na przykład hurtownia Makro, teraz jest na to dobry moment. Takie firmy właśnie w maju, tuż przed latem, prześcigają się w ciekawych ofertach na zestawy mebli ogrodowych (https://www.makro.pl/gazetki-i-promocje/meble-ogrodowe) w różnym stylu. Dominują jednak zestawy drewniane lub drewniano-metalowe, które, choć nieco droższe niż klasyczne krzesła z tworzyw sztucznych, mają niepowtarzalny urok i są o wiele trwalsze – to po prostu meble na lata. Są o tyle warte swej ceny, że nie trzeba ich wymieniać po dwóch – trzech sezonach.

Co warto kupić?

Wszystko zależy oczywiście od metrażu naszego terenu zielonego, jednak każdy użyteczny zestaw mebli ogrodowych musi się składać z co najmniej czteroosobowego stołu (polecam jednak, o ile to możliwe, większy) i wygodnych foteli bądź krzeseł. Kupuj tylko krzesełka z oparciami i choćby symbolicznymi poręczami -  żadne taborety nie sprawdzają się na długich nasiadówkach przy grillu. Dobrym pomysłem są też leżaki do opalania i inne leżanki – czasem są to po prostu wygodne łóżka polowe, które w razie potrzeby mogą być używane i w domu, na przykład dla nadliczbowych gości.

A dla dzieci?

Duże sieci z meblami ogrodowymi i wyposażeniem domów oferują nam również ciekawe rozwiązania dla najmłodszych. Często można je zobaczyć w restauracjach z ogrodem, ale sprawdzą się znakomicie i w domu – to prawdziwa ulga, gdy maluchy mają się czym zająć, podczas gdy my wypoczywamy w ogrodzie po ciężkiej pracy. Warto na pewno zainwestować w zestaw składający się z drewnianej piaskownicy i domku z drabinkami do wspinania się. Zestawy te, podobnie jak drewniane meble ogrodowe, są niezwykle estetyczne, a ich konstrukcja jest stabilniejsza niż w przypadku klasycznej, metalowej huśtawki. Skoro już o huśtawce mowa – polecam na sam koniec porządną, dużą huśtawkę kanapową z miejscami do siedzenia dla kilku osób, taką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najlepiej dopasowaną stylistyka do reszty mebli.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Sklep kosmetyczny

Wersja do druku