Zależy ci na pełnym bezpieczeństwie swojego domu? W takim przypadku sam system alarmowy to za mało – warto dodatkowo zainwestować w nowoczesny system monitoringu, dzięki któremu można uzyskać szybki dostęp do nagrań, by w razie potrzeby zapobiec włamaniom czy zniszczeniom mienia i łatwiej zidentyfikować sprawców.


Do domów najlepszym rozwiązaniem są nowoczesne sieci monitoringowe bazujące na technologii cyfrowej, czyli megapikselowe (IP). Mają one wiele zalet w porównaniu z monitoringiem analogowym – dają lepszy obraz dzięki wyższej rozdzielczości, są też łatwiejsze w instalacji i obsłudze, ponieważ bazują one na sieciach LAN lub bezprzewodowych.

Standardowe systemy monitoringu IP składają się z kamer IP oraz z rejestratorów cyfrowych, które posiadają zamontowane dyski twarde do nagrywania materiałów. Niektóre kamery pozwalają także na zapis na kartach pamięci. Cały system funkcjonuje w oparciu o sieć LAN oraz oprogramowanie do przechwytywania obrazu. Niestety, stworzenie takiego kabli może być sporym wydatkiem i niedogodnością.

Dlatego warto rozważyć także alternatywne rozwiązanie – bezprzewodowe systemy monitoringowe. Ich atutem jest to, że nie wymagają one skomplikowanego okablowania do działania, ponieważ przesyłają dane przez internet z zastosowaniem sieci WiFi. Brak kabli nie jest jedynym atutem takich sieci monitoringu. Również zapewniają one wyższy stopień bezpieczeństwa materiału, ponieważ jest on zwykle przechowywany w chmurze, czyli na dedykowanych serwerach, dlatego w każdej chwili można z niego skorzystać. Oczywiście, można też uzyskać dostęp zdalny do kamer, nawet z drugiego końca świata, aby zobaczyć, co dzieje się w danej chwili w domu, na przykład w trakcie wakacji, by podejrzeć domowych pupili czy nową nianię, aby mieć pewność, czy zdecydować się na dalszą współpracę.

Podsumowując, system monitoringu w domu to duży atut – pozwala na podniesienie bezpieczeństwa od razu i warto wybrać taką ofertę, która zapewni najlepsza jakość obrazu i wygodę. Pod tym względem systemy bezprzewodowego monitoringu zdecydowanie deklasują te standardowe.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku