Zamknij oczy. Poczuj zapach dojrzałych brzoskwiń i soczystych nektarynek. Pomyśl o cieple letniego śródziemnomorskiego słońca. A teraz otwórz oczy. Jesteś w łazience i bierzesz prysznic.

Na pewno nie raz zastanawiałaś się nad wyborem żelu po prysznic, który byłby na tyle delikatny i nawilżający, że nie musiałabyś smarować się po kąpieli balsamem do ciała. Taki produkt istnieje. Czy słyszałaś o nawilżającym żelu pod prysznic Le Petit Marseillais Biała Brzoskwinia i Nektarynka?


Grunt to nawilżenie

Mróz, wiatr i śnieg działają destrukcyjnie na Twoje ciało. Naskórek staje się chropowaty, łuszczy, ma przebarwienia, pęka, jest podrażniony. Po kilku zimowych miesiącach Twoja skóra potrzebuje nawilżenia. To podstawa pielęgnacji zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim, ponieważ zarówno mroźne, jak i gorące powietrze mają niską wilgotność, przez co skóra staje się mniej nawilżona.

Za odpowiednie nawilżenie skóry odpowiada – jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało – tłuszcz. Naskórek pokrywa warstwa lipidowa, czyli mieszanina łoju z gruczołów i lipidów. Tworzy to barierę ochronną uniemożliwiającą parowanie wody z głębi ciała. Niesprzyjające warunki atmosferyczne niszczą jednak warstwę lipidową i przyczyniają się do wysuszenia skory.

Ważne jest dbać o nawilżenie organizmu od środka. Codziennie powinno się wypijać nie mniej niż 1,5 litra wody (nie wliczając w to herbaty czy kawy). Dzięki temu skóra będzie gładka i elastyczna.

Kosmetyki nawilżające

Do nawilżenia skóry należy wykorzystać również kosmetyki do pielęgnacji ciała. Różnego rodzaju olejki, balsamy i kremy mają działanie podobne do naturalnej warstwy lipidowej: tworzą na powierzchni skóry tłusty film, który zmniejsza parowanie i zapobiega nadmiernej utracie wody przez organizm. Nawilżające, natłuszczające i odżywcze kremy warto nakładać na miejsca szczególnie narażone na przesuszenie. To łokcie, kolana, dłonie. O właściwe nawilżenie pozostałych partii ciała zadba nawilżający żel pod prysznic. Kosmetyk ma funkcję 2 w 1. Z jednej strony delikatnie oczyszcza skórę, a z drugiej – nawilża i odświeża. Kompleks naturalnych składników zawarty m.in. w żelu Biała Brzoskwinia i Nektarynka czyni skórę miękką. A kompozycja owoców zachwyca intensywnym zapachem!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma brzoskwinia

Wersja do druku