Nadwaga i otyłość, występujące wśród coraz młodszych dzieci oraz osób dorosłych, spowodowana przede wszystkim niewłaściwą dietą oraz brakiem regularnej aktywności fizycznej, stają się obecnie kolejną chorobą cywilizacyjną. Prowadzą do poważnych zaburzeń i dolegliwości zdrowotnych, stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia człowiek, a w przypadku małych dzieci powodują zaburzenia rozwoju fizycznego, problemy z nauką i koncentracją. 


Aktywność fizyczna…

 

W ostatnich latach, dzięki licznym kampaniom medialnym, wzrasta jednak świadomość społeczna dotycząca zasad prawidłowego odżywiania. Znane gwiazdy filmowe, celebryci i piosenkarze promują swoją postawą zdrowy styl życia, zachwycając nienaganną, zgrabną, szczupłą i jędrną sylwetką, będącą efektem racjonalnej i zbilansowanej diety oraz ciężkich treningów. Kobiety i mężczyźni, w obawie przed nadwagą i otyłością, coraz chętniej odwiedzają popularne kluby sportowe, siłownie, kluby, fitness czy pływalnie, uprawiają jogging, jeżdżą rowerem lub preferują długie, rodzinne spacery.

 

i dieta…

 

Aktywność fizyczna musi jednak ściśle łączyć się z odpowiednią dietą oraz rezygnacją z dotychczasowych nawyków żywieniowych. W menu nie może zabraknąć warzyw, owoców jak również innych produktów bogatych w witaminy i minerały, dostarczających wartości odżywczych i pozwalających zachować szczupłą sylwetkę.

 

Naczynie też ma znaczenie

 

Niezwykle ważnym elementem przygotowania pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków jest wybór odpowiednich naczyń takich jak znanej i cenionej wśród pasjonatów gotowania marki Philipiak, wykonanych z wysokiej jakości stali szlachetnej. Pozytywne opinie o naczyniach Philipiak, które można znaleźć na licznych portalach społecznościowych, portalach poświęconych gotowaniu czy forach internetowych, podkreślają przede wszystkim możliwość gotowania bez użycia wody i soli, a nawet smażenia bez chociażby minimalnej ilości tłuszczu. Dzięki innowacyjnym i nowoczesnym rozwiązaniom poszczególne składniki zachowują swoją świeżość, aromat, naturalny smak i wygląd oraz wszystkie wartości odżywcze. Szczere i pochlebne opinie o naczyniach Philipiak, wystawiane nie tylko przez popularne osobistości, ale również przez „zwykłych” użytkowników, są najlepszą reklamą dla tej marki. Więcej opinii na temat naczyń firmy philipiak znajdziesz na stronie https://www.obiadyczwartkowe.pl

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku