Dwa razy do roku w większości polskich gospodarstw domowych podjęta zostaje decyzja o przeprowadzeniu gruntownych porządków. Wielkie przedświąteczne sprzątanie przypadające zazwyczaj ogranicza się jednak do przełożenia nieużywanych od lat rzeczy z kąta w kąt, odkurzenia bibelotów i umycia okien. Polacy to naród zbierający i kolekcjonujący ogromną ilość dóbr materialnych, któremu z żalem przychodzi rozstać się ze zgromadzonym majątkiem. Jak się tego nauczyć? Co zrobić, by tegoroczne świąteczne porządki okazały się tymi najbardziej konstruktywnymi?


Zasada jednego roku

Warto zastosować się do jednej prostej zasady i trzymać się jej kurczowo – jeśli nie założyłeś tej bluzy przez ostatni rok, prawdopodobnie już jej nie założysz, jeśli nie korzystałeś z tego garnka przez ostatni rok, raczej już z niego nie skorzystasz itd. Idąc tym tropem jesteśmy w stanie zminimalizować ilość zgromadzonych dóbr do tych naprawdę niezbędnych i tych, z których regularnie korzystamy. Cała reszta majątku pewnie nie jest nam w ogóle potrzebna do szczęścia. Oczywiście zasada ta nie musi obowiązywać w przypadku przeczytanych kiedyś książek, do których chętnie wracamy, zdjęć, pamiątek czy kilku sztuk ubrań przywdziewanych kilka lub kilkanaście razy w życiu z powodu wyjątkowych okazji.

Wszystko czego potrzebujesz zmieścisz w jednej walizce

Mniej więcej tak brzmi podstawowa myśl buddyjska mówiąca o tym, iż wszystko czego potrzebujemy do szczęścia jesteśmy w stanie zmieścić w jednej walizce, z którą przejść możemy świat wzdłuż i wszerz. Dziś ciężko sobie wyobrazić, by cały nasz dobytek upchać na jednym metrze kwadratowym, ale warto zastanowić się, ile z tych rzeczy, bez których na co dzień nie wyobrażamy sobie życia, wzięlibyśmy w ostatnią podróż. Sztuka prostoty ułatwia życie, a minimalizowanie ilości używanych codziennie przedmiotów pozwala na wyłuskanie z tłumu tych, bez których naprawdę nie moglibyśmy funkcjonować.

Wielkie sprzątanie czas zacząć

Za gruntowne porządki przedświąteczne warto zabrać się wiosną, gdy dzień jest coraz dłuższy, słońce dodaje energii, na świat patrzymy przychylniejszym okiem. Cały proces odkurzania domu z niepotrzebnych przedmiotów zrzucić możemy na własne barki lub skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Firma sprzątająca escortiwspolnicy.pl to firma rodzinna z 24 letnim stażem na rynku. Charakteryzuje ją nie tylko skuteczność i profesjonalizm, ale również ogromne, wieloletnie doświadczenie pozwalające spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W swojej ofercie posiada nie tylko cały wachlarz prac porządkowych, ale również renowacje czy montaż wykładzin dywanowych i PCV. Zlecone przez klienta prace mogą być wykonywane codziennie lub cyklicznie.

Niezależnie od tego, czy wiosenne porządki zlecimy profesjonalistom, czy postanowimy zmierzyć się z nimi sami, pamiętajmy o jednym – więcej przestrzeni to więcej wolności i miejsca na nowe pomysły i energię.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma suruwka z porów

Wersja do druku