Dywan - element ozdobny wielu domów, pięknie podkreślający charakter pomieszczenia. Dla wielu osób jego brak jest rzeczą niewyobrażalną, zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych. A w związku z faktem, iż dywany mają mnóstwo swoich adoratorów, opowiemy o dywanach szczególnie u nas popularnych, czyli o polskich dywanach wełnianych.


Dobre, bo polskie

Polskie dywany wełniane, to klasa sama w sobie. W ich przypadku świetnie pasuje tu hasło, od wielu lat promujące polskie produkty: "dobre, bo polskie". Coraz więcej klientów chętnie kupuje polskie dywany, ponieważ pragną oni wspierać krajowych producentów.

Wśród znanych, rodzimych producentów w czołówce od dawna znajdują się chociażby dywany Dywilan lub dywany Agnella. Są to duże polskie marki dywanowe, które są cenione na europejskim rynku.

Dywany rodzimych producentów cieszą się dużym uznaniem z uwagi na swoją jakość oraz swoje niebanalne wzornictwo. Klienci, którzy decydują się na ich zakup wśród największych ich zalet wymieniają:

- trwałość

- wytrzymałość

- bogaty wybór

- ciekawą kolorystykę

Dla każdego coś miłego

Najważniejsze w produkowanych w Polsce dywanach wełnianych są ich świetne właściwości. Wełna to jeden z najlepszych materiałów, z których produkuje się dywany, posiada bowiem bardzo dobre właściwości dźwiękochłonne, termoizolacyjne, dużą higroskopijność oraz pochłaniają promienie UV.

Dzięki tym właśnie cechom, wełniane dywany nadają się praktycznie do każdego domu i każdego pomieszczenia, zapewniając jego mieszkańcom bezpieczeństwo, zdrowie i komfort użytkowania.

Nie bez znaczenia, pozostają też walory estetyczne dywanów, pochodzących z polskich fabryk. Ale o tym za chwilę.

Ogrom wzorów, bogactwo kolorów

Idąc naprzeciw oczekiwaniom rozmaitych grup klientów, nasi producenci dywanów zdecydowali się na tkanie różnorodnych dywanów, zarówno pod względem wielkości, jak i kolorystyki czy wzornictwa. Rozmaite wymiary, bajeczne kolory, wzory dedykowane dla poszczególnych grup klientów (np. dywany dla dzieci, młodzieży, osób o klasycznych upodobaniach, czy do nowoczesnych wnętrz), wszystko to sprawia, że dywany polskie potrafią zauroczyć sobą każdego europejczyka. Ogrom wzorów oraz bogactwo kolorów potrafią przekonać nawet najbardziej wymagających klientów.

A dzięki temu, dywany Dywilan, czy te wyprodukowane w Agnelli, od wielu już lat nie tracą na swej popularności, będąc elementem zdobiącym wiele wnętrz. Co więcej, obie te fabryki co roku wypuszczają na rynek nowości, które odpowiadają aktualnym trendom w obszarze wyposażania wnętrz.

Siła dywanów produkowanych w naszym kraju, to zdolność do nadania wnętrzu zupełnie odmiennego charakteru. To sposób na ocieplenie pomieszczenia, zaakcentowania jego aranżacji, etc.

Dywan jest tym elementem ozdoby pomieszczenia, który może zwrócić uwagę na jego klasyczny charakter lub na nowoczesną aranżację. A przez to dywany wełniane z polskich fabryk trafiają w gusta najrozmaitszych klientów, którzy doceniają w nich naturalność i wyjątkową urodę. I przy okazji świetnie wyglądają przez długie lata (zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w pomieszczeniach publicznych).


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku