Czas na wiosenne porządki. Czas, by wszystkie swetry, szaliki czy wełniane czapki spokojnie przeczekały w głębi naszej szafy na kolejną zimę. Czas, by na naszych rabatkach rozkwitły złote żonkile i białe przebiśniegi. Czas, by spojrzeć w lustro czy zimowe rozleniwienie nie zostawiło nam pamiątki w postaci kilku zbędnych kilogramów. Czas, by w weekend wyruszyć za miasto na rowerową wycieczkę. Czas być fit i trendy!


Połącz przyjemność z aktywnością - rowerowe wojaże.

Taki weekend z pewnością będzie należał do tych najbardziej udanych. W rowerowym koszyku czeka już wałówka na piknik, z tyłu dopięty koc, a w plecaku kilka książek i obowiązkowo dobra muzyka w słuchawkach. Wystarczy opracować fajną trasę, by nie walczyć z tirami o miejsce na drodze, a także, by wśród zieleni oddychając świeżym powietrzem rozkoszować się wiosenną aurą. Rower to świetna sprawa, zwłaszcza jeśli przed wakacyjnym urlopem chcemy szybko dopracować swoją linię. Po co się męczyć w klubie fitness czy katować się wieczornymi brzuszkami przed telewizorem? Łatwiej wsiąść na rower i z przyjaciółmi spędzić fajny dzień za miastem. Coraz więcej ścieżek rowerowych sprzyja takiemu wypoczynkowi. Właściwie nie musimy mieć super sprzętu. Wystarczy miejski rower z kilkoma przerzutkami, sprawnymi hamulcami i wygodnym siodełkiem, zwłaszcza że inwestując w Casco dla rowerów nie możemy liczyć na odszkodowanie w przypadku jego kradzieży z parkingu czy spod sklepu (jedynie PZU wypłaci nam odszkodowanie, ale tylko w przypadku rabunku).

Z dobrą polisą bezpiecznie zamienisz samochód na rower!

Coraz więcej osób przekonuje się, że rower warto wyciągać z piwnicy nie tylko raz na miesiąc, by pojechać nad zalew czy do lasu. Rower to fantastyczny środek transportu do pracy, przedszkola czy nawet na zakupy. W prosty sposób oszczędza nasze pieniądze, pomagając przy okazji tracić zbędne kalorie. Dzięki różnym skrótom unikamy też korków, zwłaszcza tych kilkugodzinnych w porze popołudniowej i nie mamy problemów ze znalezieniem parkingu. Nasze serce oddycha pełną piersią, a my czujemy się zdrowsze i bardziej dotlenione. Rower też jest tańszy w użytkowaniu. Nie potrzebujemy tankować paliwa, a naszymi jedynymi kosztami jest wymiana koła, albo zakup OC na rower - jeśli jeszcze nie posiadasz ubezpieczenia na rower lub samochód sprawdź ofertę korzystając z Kalkulatora OC. Choć samo OC na rower nie musi być również dla nas dodatkowym kosztem, ponieważ w sytuacji urwania lusterka czy zarysowania zderzaka od konsekwencji finansowych uchroni nas tak samo OC w życiu prywatnym. OC na rower może być jednak przydatne, jeśli zależy nam również na opcji Assistance.

Rowerowy power w bezpiecznym wydaniu – pamiętaj o OC podczas jazdy!

Nie ma dwóch zdań! Dzienna jazda na rowerze to samo zdrowie. Pozbywamy się tłuszczyku, obniżamy cholesterol i wzmacniamy swoją kondycję. Rowerowe przejażdżki to również idealny sposób na rodzinną niedzielę czy sobotnie spotkanie w gronie przyjaciół. Warto jedynie pamiętać, że jazda po spożyciu alkoholu na rowerze jest również zabroniona. W myśl nowych przepisów nie jest to już traktowane jako przestępstwo, jednakże wciąż pozostaje wykroczeniem, za które możemy zostać ukarani albo grzywną w wysokości do 5000 złotych, albo pozbawieniem wolności od 5 do 30 dni. Warto pamiętać również o bezpieczeństwie wkładając na głowę kask i stosując się do przepisów ruchu drogowego. Korzystając często z roweru pomyślmy też o zabezpieczeniu finansowym w sytuacji wypadku czy stłuczki. Pomocne będzie tu OC, jak i NNW w życiu prywatnym, albo samo ubezpieczenie na rower (więcej szczegółów na stronie o ubezpieczeniach), które choć nie jest obowiązkowe, to z pewnością przydatne, jeśli za naprawę uszkodzonego lusterka będziemy musieli wydać około 800 złotych z własnej kieszeni.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku