Kulinarne grzeszki, które jednym zdarzają się częściej, a innym rzadziej, zmuszają jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka do ciężkiej pracy. Nie pozostaje to bez wpływu na funkcjonowanie pozostałych narządów oraz nasze samopoczucie. Wiele objawów wskazuje na to, że wątroba potrzebuje wsparcia, jednak często zganiamy to na inne problemy.


Objawy nieprawidłowo funkcjonującej wątroby

Wątroba odpowiada za metabolizm, a jeśli nieprawidłowo funkcjonuje, wówczas zaczyna się odkładać tkanka tłuszczowa na brzuchu, pojawia się problem z cellulitem. Występują problemy z trawieniem. Człowiek odczuwa dyskomfort trawienny, ma mdłości, wzdęcia, zaparcia, uczucie ciężkości po każdym posiłku. Z nieprawidłowo funkcjonującą wątrobą są związane skoki poziomu cukru we krwi, przez co pojawiają się zaburzenia łaknienia, napady wilczego głodu, szczególnie w kierunku słodyczy. A to właśnie prowadzi do nadwagi. Objawem nieprawidłowo funkcjonującej wątroby może być również nieprzyjemny zapach z ust, który jest spowodowany przez amoniak. Innym, poważnym dla zdrowia objawem jest nadciśnienie tętnicze krwi. Skutki są nie tylko w sferze fizycznej, ale również w psychicznej. Człowiek, którego wątroba pracuje na najwyższych obrotach ma problemy z koncentracją, zaburzenia nastroju, może popaść w depresję, spada mu libido, a i prowadzi to do chronicznego zmęczenia.

Naturalne wsparcie dla wątroby

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką możemy zrobić dla naszej wątroby to zmiana diety. Drugą to wsparcie jej przez tabletki na wątrobę. Zmiana diety odciąży nieco wątrobę, zaś tabletki na wątrobę wspomogą jej pracę i regenerację. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów na wątrobę, najlepiej wybierać te, o naturalnym składzie, typu Hepatil Complex.

Wyciąg z ziele karczocha plus witaminy

Hepatil Complex poleca się wszystkim, którzy odczuwają dolegliwości związane z nieprawidłowo funkcjonującą wątrobą. Tabletki na wątrobę  zawierają naturalne składniki, dobroczynnie wpływające na wątrobę, jest to ziele z karczocha oraz lecytyna rzepakowa. Dodatkowo witaminy: E, B6, B2, B1. Zawarte w Hepatil Complex składniki wspierają codzienną pracę wątroby. Polecane są osobom, które na co dzień nie stosują właściwej diety, ale także tym, które od czasu do czasu skuszą się na kulinarne grzeszki. Ponadto zaleca się go, gdy bierzesz leki, bo one też oddziałują na pracę wątroby. Hepatil Complex nie tylko wspiera i chroni wątrobę, ale to przekłada się na lepsze trawienie i brak dolegliwości ze strony układu pokarmowego. 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprawidłowo funkcjonująca wątroba może prowadzić do poważnych dolegliwości. Dlatego warto zapobiegać, niż później się męczyć.

Więcej informacji o tabletkach na wątrobę Hepatil Complex znajduje się na stronie www.hepatil.com


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Ile kalorii ma wątróbka z cebulą

Wersja do druku