Zdrowy i komfortowy sen jest ważnym elementem życia każdego z nas od niemowlęcia po seniora. Na wszystkich etapach naszego życia powinniśmy mieć zapewnione jak najlepsze warunki snu. Jedną z grup, dla których dobry materac jest szczególnie ważny to nastolatki. W wieku „-nastu” lat kręgosłup jest szczególnie narażony na obciążenia. Wtedy właśnie wiele osób nagle zaczyna rosnąć, co obciąża młody organizm. Tego stanu nie poprawiają też ciężkie plecaki, które nadwyrężają kręgosłup i mięśnie. Po takim obciążeniu nastolatek powinien się zregenerować. A nic tak nie pomaga jak sen. Aby jednak był to faktycznie zdrowy sen należy zadbać o odpowiedni materac.


Dla nastolatków należy wybierać takie materace, które będą idealnie dopasowywały się do  ich stale zmieniającego się organizmu zapewniając zdrowy sen zarówno pod względem ortopedycznym jak i antyalergicznym. I tu firma Hilding wyszła naprzeciw potrzebom nastoletnich niewyspanych. W ofercie tego producenta pojawiły się trzy bardzo ciekawe propozycje.

Young Flexi

Materac Young Flexi został zbudowany z pianki Flexifoam. Posiada dwie twardości. Z jedne strony jest średniotwardy, z drugiej - twardy. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający nastolatek będzie usatysfakcjonowany. Zastosowana tutaj pianka bardzo dobrze reaguje na nacisk dopasowując się do ciała, a jednocześnie redukując powstawanie nacisków na biodra, ramiona i nogi, czyli w miejscach najbardziej na nie narażonych. Materac ten będzie się idealnie dopasowywał do ciała dzięki zastosowaniu podziału na 7 stref twardości, dodatkowo materac posiada funkcję samomasowania w okolicy ramion co dodatkowo podnosi komfort snu. Tak zapewnione podparcie kręgosłupa jest doskonałe dla stale rozwijającego się organizmu młodej osoby. Materac został wyposażony w pokrowiec Teenage. Posiada on oryginalne zdobienia: z jednej strony rockowe elementy w postaci czaszek i gwiazd, a z drugiej rowery. Pokrowiec można zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni co pozwoli zachować jego higienę.

Eureka

Drugą propozycją jest materac Eureka. Ten model także posiada dwa stopnie twardości  - z jednej strony jest średniotwardy, z drugiej twardy. Jego bazą jest pianka Rebound, która została obustronnie wzbogacona o piankę Flexifoam. Bardziej miękka strona materaca ma kolor miętowy, natomiast twardsza - biały. Dodatkowo strona twarda posiada profilowania dające lekki efekt masażu, co poprawia krążenie. Materac ten, dzięki zastosowanym piankom jest antyalergiczny i ortopedyczny. Doskonale dopasuje się do sylwetki nastolatka podpierając kręgosłup . Proponowany do niego pokrowiec na materac posiada w swoim składzie dodatek kaszmiru, co sprawia, że jest on bardzo delikatny i miły dla skóry. Dzięki wbudowanemu zamkowi błyskawicznemu można go z łatwością i zdjąć i wyprać w pralce.

Hilding Phone

Bardzo ciekawą propozycją jest materac Hilding Phone. Został on wykonany przy użyciu innowacyjnej pianki ErgoFoam, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała podpierając kręgosłup i dając uczucie odprężenia. Jest ona jednocześnie niezwykle elastyczna i odporna na wszelkie odkształcenia. Ponadto zapewnia także bardzo dobra wentylację materaca. Profilowanie na górnej warstwie materaca daje uczucie lekkiego masowania. Dużym ukłonem w stronę nastolatków jest designerski pokrowiec, dzięki któremu materac wygląda jak wielki ekran smartphona. Pokrowiec jest w 100% bawełniany, a dodatkowo po bokach i na spodzie został wzbogacony o oddychającą dzianinę 3D.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku