Jest takie miejsce w Polsce, gdzie magia styka się z rzeczywistością. Gdzie zakochać można się w architekturze Rynku i odnaleźć najwspanialsze perły dolnośląskich okolic. To właśnie we Wrocławiu czas płynie wolno, a bogata oferta kulturalna i rozrywkowa miasta sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Podróże małe i duże. Całą rodziną

3 miliony turystów rocznie - tyle osób odwiedza perłę Dolnego Śląska. Wszystko dzięki atrakcyjnemu położeniu Wrocławia oraz bardzo bogatej historii miejskiej. Klimat gotyckiej architektury, dwa Pomniki Historii, rejsy statkami Białej Floty - takie i wiele innych atrakcji czekają właśnie we Wrocławiu. Specjalnie z myślą o rodzinach odwiedzających miasto, stworzono specjalną ofertę rozrywkową zadowalającą zarówno tych młodszych podróżników, jak i tych kilkunastoletnich.

Na dzieci czeka najstarszy Ogród Zoologiczny w Polsce, słynący z największej liczby gatunków zwierząt. Najmłodsi przemierzając wrocławskie uliczki pobawić się mogą w poszukiwaczy krasnali, wybrać na przejażdżkę zabytkowym tramwajem czy równie starym modele autobusu, odkrytego Jelcza. Nocą oczy dzieci (i nie tylko) oczarowuje Wrocławska Fontanna Multimedialna. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wycieczki do Ogrodu Japońskiego, aquaparku, Krainy Miniatur czy znajdującego się na Wyspie Opatowickiej, parku linowego.

Bogactwo multimedialnych doznań

Wrocław słynie z seansów w Multikinach. Tam właśnie skorzystać można z oferty dla całej rodziny, wybierając się na seanse familijne. Mali kinomaniacy znajdą coś dla siebie także przed południem. O 10:30 zaczynają się Filmowe Poranki, w których wziąć mogą udział dzieci już od 2 roku życia.

Teatralne Kosmosy zaś to propozycja wspólnych zabaw artystycznych w Teatrze Lalek. Wystarczy odrobina wyobraźni, chęci i rodzina w komplecie, by bliżej przyjrzeć się Kosmosowi i poznać tajemnice deszczu meteorów, grawitacji czy czarnej dziury.

Aktywizacja rodzin - po wrocławsku

Stolica Dolnego Śląska to miejsce szczególnie nastawione na wspólne działania rodzin. Rodzice wraz z 6-letnimi dziećmi przenieść się mogą więc w świat konstrukcji i zbudować niepowtarzalne obiekty na specjalnych warsztatach. Udział w nich jest bezpłatny, a głównym surowcem konstrukcyjnym pozostają klocki K'NEX. MultiCentrum stanowi miejsce bardzo twórcze, o czym przekonać się mogą ci, którzy przekroczą jego próg.

Całe rodziny bawić się mogą także na jednym z największych krytych placów zabaw w Polsce. Pościgi, rozwiązywanie zagadek, szpiegowskie akcje - to wszystko (i o wiele więcej) zapewnia Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy's World. Międzyświąteczny okres nie może upłynąć inaczej, jak właśnie pod znakiem dobrej zabawy, mnóstwa śmiechu i pełni ruchu.
O sile wielopokoleniowości przekonają się zaś ci, którzy wezmą udział w balu karnawałowym w Krainie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Do zabawy zaproszeni są babcie i dziadkowie, którzy wystartują również w konkursie na najpiękniejszy strój sułtana! Tu liczą się kreatywność i dobra zabawa.

Wrocław na mapie atrakcji dla dzieci jest w samej czołówce. Warto o tym pamiętać, planując kolejną rodzinną wyprawę. Pomysł na urlop - jak znalazł!

Autor artykułu
Artykuł powstał we współpracy z Q-Mapa.pl


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku