Kosmetyki to od lat jeden z najchętniej wybieranych prezentów świątecznych. Nie brakuje wprawdzie przeciwników kupowania mydeł, żeli czy masek, ale kosmetyczne prezenty mają naprawdę dobre uzasadnienie, o czym chętnie opowiemy w tym artykule.

Prezent dla każdego

Kosmetyki są prezentem uniwersalnym: prezent dla mamy, prezent dla przyjaciółki, prezent dla faceta, dla dzieci, dla rodziców – niezależnie od tego, kogo weźmiesz pod uwagę, to z szerokim asortymentem produktów dostępnych w drogeriach i perfumeriach na pewno dasz radę znaleźć całkiem niezły prezent. Właśnie ta różnorodność jest tu kluczem do wyjaśnienia uniwersalności i wyjątkowości kosmetycznego prezentu. Dawno już minęły czasy, kiedy kąpiel była jedynie aktem higienicznym.

Dziś to sposób na dostarczenie sobie przyjemności i wcale nie chodzi tylko o domowe SPA, bo nawet poranna szybka toaleta może dostarczać sporo przyjemności, jeśli tylko dobierze się odpowiednie kosmetyki, co rzeczywiście nie jest łatwe i właśnie błędy w wyborach prezentowych mogą tłumaczyć wciąż spory sceptycyzm.

Kosmetyki to pasja

Wciąż przybywa osób – głównie pań, ale nie tylko – dla których kosmetyki to pasja. Nie każdy w ciągu roku może sobie pozwolić na to, aby kupować ciągle nowe zapachy perfum i luksusowe żele pod prysznic. Na co dzień większość z nas zadowala się produktami, które służą przede wszystkim higienie, a dopiero później poprawie samopoczucia. Na święta wcale nie musi tak być – zakup nowych perfum może być podyktowany chęcią spełnienia marzenia o poznaniu nowych zapachów albo zupełnie nowej marki na rynku. Zresztą nie musi chodzić tylko o marki z najwyższej półki, bo wcale nie cena decyduje o przyjemności. Zapewne znasz przykłady tańszych perfum czy mydeł, które o wiele bardziej przypadły Ci do gustu niż najlepiej reklamowane marki „światowej sławy”.

Dbamy o siebie nie tylko od święta

Dziś już wiek nie stanowi często większego ograniczenia. Wprawdzie każdy ma świadomość upływającego czasu, ale często szybko przestajemy się tym przejmować. Kosmetyki bardzo w tym pomagają. Troska o zdrowie i urodę jest jednym z tych powodów, które decydują, że właśnie kosmetyki bardzo często lądują pod choinką. To dlatego, że za standardowym życzeniem „zdrowia” kryje się również nie zawsze odpowiednio wyrażone życzenie „urody i dobrego samopoczucia”.

A że to wszystko gdzieś w końcu ze zdrowiem się splata, to kosmetyki wydają się idealnym wyborem – pozwalają nie tylko czerpać więcej radości z życia, ale także skuteczniej dbać o to, co zawsze w życzeniach pojawia się na pierwszym miejscu, a co czasem jest jedynym wyrażonym życzeniem, czyli o zdrowie. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej ofertom kosmetyków naturalnych, pozbawionych drażniących i często szkodliwych środków chemicznych. Dają one zapewne znacznie większe poczucie bezpieczeństwa i wpisują się w coraz silniejszy trend do życia bardziej zgodnego z naturą.

Co kupić na prezent?

Lista potencjalnych prezentów jest bardzo długa, tym bardziej że na szczęście skończyły się już bezpowrotnie czasy, w których mydło było aluzją do stylu życia obdarowanego. Dziś to raczej chęć podzielenia się jakimś kosmetycznym odkryciem, więc dzielimy się wszystkim: żelami pod prysznic, solami, peelingami do ciała, maskami na włosy, kremami do rąk, olejkami do masażu czy kremami przeciwzmarszczkowymi.

Na tym się lista oczywiście nie kończy, natomiast warto w przedświątecznych poszukiwaniach kierować się nie tylko swoimi pomysłami, ale także realnymi potrzebami drugiej osoby. Jeśli Twoja mama, przyjaciółka albo córka narzekają na łamiące się włosy, to nie kupuj najpiękniejszego olejku eterycznego, tylko maskę do włosów. Uwierz, że nawet jeśli nie pachnie równie pięknie, wywoła tak samo doskonały efekt, a przede wszystkim szeroki i szczery uśmiech. Przy okazji zrobisz prezent, który da nie tylko szczęście, ale pozwoli spełniać czyjeś marzenia, a o to przecież chodzi w świętach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

kule do kapieli

Wersja do druku