Bajki, jakie oglądają dzieci w telewizji mogą mieć na nie wspaniały wpływ. Dzieje się tak za sprawą wplatania do nich coraz większej ilości walorów edukacyjnych. Jest to jeden z powodów, dlaczego bajki dawno temu zostały stworzone. Zawsze przecież miały czegoś uczyć. Prawidłowo skonstruowane bajki zawierają puentę, przesłanie, które uczy dzieci prawidłowych zachowań w danych sytuacjach. Jakie i dlaczego warto włączać dzieciom bajki w telewizji?
Zalety bajek w telewizji<
Mimo, że mówi się o dosyć krótkim czasie, jakie dziecko powinno spędzać przed telewizorem, to jednak bajki dla dzieci dostępne na ekranie, są dla nich szerokim oknem na świat. Bajki są obecnie tworzone przez specjalistów, którzy zajmują się rozwojem dzieci. W ten sposób przemycają do nich elementy, które stymulują ich rozwój, uczą, ale też stanowią doskonałą zabawę. Niejeden rodzic zauważył na pewno, że obecnie dzieci szybciej się uczą, mają większą wiedzę niż oni sami, gdy byli w ich wieku. Nieraz na pewno kilkuletni maluch nieświadomie dla niego samego, jak też dla rodzica nauczył się liczyć czy poznał już kilka literek alfabetu. Wiele takich rzeczy uczą się dzieci właśnie z bajek, a dla nich jest to tylko zabawa, nie nauka. Rodzice mogą się też obawiać, co do treści przekazywanych dzieciom przez bajki, lecz właśnie dlatego zostały stworzone kanały z zupełnie bezpiecznymi bajkami, jak np. MiniMini+.

Jakie bajki lubią dzieci?
Kanał z bajkami MiniMini+ jest najczęściej i najchętniej rekomendowanym kanałem telewizyjnym dla dzieci w wieku przedszkolnym. Treści przekazywane w nim dzieciom są zupełnie pozbawione przemocy i agresji, a pełne wartościowych elementów, które uczą i bawią. Głównym przewodnikiem dzieci po kanale jest złota i radosna rybka MiniMini. A do najpopularniejszych bajek należą tu m.in. niezwykle ciekawa i pomysłowa świnka Peppa, opowieść o sile marzeń, czyli Roztańczona Angelina, bardzo optymistyczny i o wielkim sercu Clifford – Wielki Czerwony Pies oraz uwielbiany przez każdego przedszkolaka Bob Budowniczy. Ta ostatnia bajka jest już tak długo towarzyszem dziecięcego świata, że z pewnością nawet dzisiejsi trzydziestolatkowie ją pamiętają. Bob Budowniczy to opowieść o odwadze, pracowitości, pozytywnym myśleniu i tak ważnej pracy zespołowej. Akcja bajki dzieje się w małym miasteczku i prawie zawsze na placu budowy. Głównym bohaterem jest mający wielu przyjaciół Bob, a także niezwykle sympatyczne maszyny budowlane, jak koparka Scoop, betoniarka Dizzy, buldożer Muck oraz dźwig Lofta i walec Roley. Bob Budowniczy to bajka pełna humoru, ale też walorów edukacyjnych. Atrakcyjności jej dodaje fakt, że dzieci bardzo przywiązują się do bohaterów i potrafią zabawę przenieść w rzeczywisty świat zabawek. Pomagają im w tym zabawki stworzone na wzór postaci, a także piękne kolorowanki, gry planszowe czy puzzle, wszystkie z sympatycznym Bobem i jego przyjaciółmi.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak nazwać psa lub kota

Wersja do druku