Szwajcaria to bez wątpienia najważniejsze centrum narciarskie w tej części Europy. Tysiące wyjątkowych tras o zróżnicowanym poziomie trudności, zapierające dech w piersiach krajobrazy i wiecznie pokryte śniegiem Alpy gwarantują doskonałe warunki dla każdego miłośnika białego szaleństwa.

Jedyna w swoim rodzaju mekka sportów zimowych

Szwajcaria przeżywa prawdziwe oblężenie w połowie ostatniego kwartału każdego roku. To właśnie przełom kalendarzowej jesieni i zimy jest czasem, kiedy w Alpach pojawiają się turyści spragnieni stoków do snowboardingu i zjazdów narciarskich. 

Czy wiesz, że: na terenie całej Szwajcarii działa aktywnie przeszło 200 resortów?

Zdecydowanie najkorzystniejsze warunki cenowe panują tutaj w okresie od stycznia do połowy lutego (na połowę lutego przypadają ferie zimowe, z których korzystają rodziny z całej Europy) oraz od przełomu marca i kwietnia aż do późnej jesieni.

Najważniejsze ośrodki narciarskie Szwajcarii

Wśród zdominowanych przez turystów ośrodków narciarskich Szwajcarii znalazły się m.in.: 

  • Laax,
  • St. Moritz – Corviglia,
  • Saas Fee,
  • Engelberg Titlis,
  • Zermatt,

a także kilka pomniejszych, takich jak Veysonnaz, Crans Montana oraz Adelboden.

4 Vallées dla amatora i profesjonalnego narciarza

4 Vallées jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów narciarskich Szwajcarii. Na jego obszarze zlokalizowano w sumie blisko 540 kilometrów tras, z których wszystkie położone są na wysokości w zakresie od 1,3 do 3,3 tys. metrów nad poziomem morza. To doskonałe miejsce zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych miłośników zimowego szaleństwa (opracowanie własne ze źródła: SnowShow o Veysonnaz).

Na 4 Vallées składa się w sumie 5 ośrodków, a w tym: Verbier, Nendaz, La Tzoumaz, a także Thyon oraz wcześniej wspomniany przez nas Veysonnaz.

Każdy z resortów dysponuje profesjonalnymi i w odpowiedni sposób zabezpieczonymi stokami, które nawet w okresie szczytu gwarantują swobodny przejazd oraz satysfakcjonującą przepustowość na kolejek i wyciągów krzesełkowych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku