Dążenie do uznania społecznego i sukcesu zawodowego skutkuje tym, że nie tylko kształcimy się i rozwijamy swoje zdolności, ale również zabiegamy o atrakcyjny wygląd.

Pierwsze wrażenie jakie powstaje nie rzadko ma wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Aby odbierano nas pozytywnie, szczególną rolę odgrywają nasze ładne zęby, które sprawiają, że mamy lepsze samopoczucie, częściej się uśmiechamy i jesteśmy pewniejsi siebie. Uśmiech, który eksponuje zdrowe, równe i białe zęby, może być naszym atutem np. podczas spotkań biznesowych, ubiegania się o pracę czy w relacjach osobistych. Nie każdego natura obdarzyła pięknym uśmiechem, jednak dzięki postępowi w stomatologii estetycznej marzenie o takim uśmiechu każdemu może się spełnić.

Stomatologia estetyczna to dziedzina specjalizująca się w nadaniu lub przywróceniu młodego, estetycznego wyglądu twarzy za pomocą poprawy kształtu, koloru i pozycji zębów. W stomatologii estetycznej istotne jest to, żeby przy jak najmniejszej ingerencji w organizm osoby leczonej, efekt był trwały i optymalny. Dlatego np. przy przebarwieniach zamiast licówek czy koron protetycznych, pierwszeństwo mają profesjonalne zabiegi oczyszczające lub wybielające.

Do najbardziej popularnych zabiegów stomatologii estetycznej należy oczyszczanie i polerowanie, wybielanie, poprawa kształtu i długości zębów.

By dokładnie oczyścić zęby i nadać im odpowiedni połysk wykonuje się zabieg piaskowania. Podczas piaskowania drobiny piasku wypuszczane pod dużym ciśnieniem docierają do najtrudniej dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Następnie za pomocą specjalistycznych gumek i szczoteczek stomatolog przystępuje do wypolerowania powierzchni zębów. W efekcie zęby są idealnie gładkie, czyste i odzyskują naturalny odcień.

Żeby usunąć powstałe przebarwienia lub rozjaśnić zęby o kilka tonów przeprowadza się zabieg wybielania. Po zabezpieczeniu przez dentystę dziąseł specjalnym materiałem ochronnym, zostaje nałożony na zęby żel utleniający, który aktywuje się lampą LED przez 20 minut. W celu uzyskania maksymalnego efektu, na jednej wizycie procedurę taką przeprowadza się trzykrotnie. Biel zębów powinna utrzymać się przez około rok.

Jeżeli chcemy zakryć pęknięcia, pozbyć się przerw między zębami lub wydłużyć patologicznie starte lub ukruszone zęby, najlepszym rozwiązaniem są licówki. Są to cienkie porcelanowe nakładki, przyklejane najczęściej na wargowe powierzchnie zębów przednich.

Jeśli mamy szpiczaste, zbyt długie lub nierówne brzegi zębów, w takim przypadku przeprowadza się konturing. Metoda ta polega na szlifowaniu zęba i nadaniu mu odpowiedniego kształtu za pomocą diamentowych wierteł i specjalnych materiałów ściernych. Zabieg ten jest bezpieczny i nie uszkadza szkliwa zębów.

Artykuł poleca Klinika Stomatologii estetycznej z Poznania - CANDEO


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma suruwka z porów

Wersja do druku