Jeżeli do tej pory konsekwentnie unikałaś mocnego malowania oczu w obawie przed tym, że makijaż okaże się nietrwały, to ten artykuł jest dla ciebie! Poznaj sekrety perfekcyjnego make-upu, którego pozazdroszczą ci wszystkie koleżanki!

Nie taki liner straszny…

Chociaż na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów, którepomogą uzyskać ci nieskazitelne wykończenie makijażu, wybierz te,które nie tylko efektownie podkreślą twoje oczy, lecz także niebędą wymagać poprawek w ciągu dnia. Zrezygnuj z cieni do powiek,które często się osypują, co będzie widoczne zwłaszcza przyciemnych kolorach. Wybierz się do najbliższej drogerii i wśródkosmetyków do robienia kresek znajdź taki, który – tak jak np.eyelinerod L’Oreal – zapewni ci perfekcyjny look.

Dla kogo kreska?

Nie musisz obawiać się, że mocno zaznaczone oczy pasująjedynie nastolatkom.

W rzeczywistości odpowiednio wyrysowana kreska ozdobi powiekikażdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Dodatkowym atutem tegotypu makijażu jest jego uniwersalność. Make-up z wykorzystaniemeyelinera  sprawdzi się zarówno w pracy, jaki podczas wieczornego wyjścia. Wszystko zależy od ciebie – to tydecydujesz, jaki kształt i długość kresek urozmaici twójdotychczasowy sposób malowania.

Triki na pięknie podkreślone oko

Jeżeli wydaje ci się, że zrobienie symetrycznych kresekprzekracza twoje zdolności manualne, nie przejmuj się! W drogeriachznajdziesz wiele produktów o nowoczesnej formule i konsystencji,które pozwolą uzyskać ci pożądany efekt, niezależnie od twojejwprawy.

 Na dobry początek, za pomocą eyelinera zróbniewielkie kropki wzdłuż linii górnych powiek. Stawiaj je na tyleblisko siebie, by po skończonym zadaniu z łatwością połączyćje w jedną kreskę. Pamiętaj, by nie przedłużać jej pozazewnętrzny kącik powiek. Tym zajmiesz się później.

 Jeżeli uznasz, że namalowane kreski wyglądająna obu powiekach tak samo, możesz przejść do kolejnego kroku.Jeżeli nie - zmyj eyeliner i zacznij od początku. Następny etapperfekcyjnego makijażu oka to wydłużenie wyrysowanej linii, zwane„dzióbkiem” lub „jaskółką”.

 Najprostszy sposób na tę część make-upu to pociągnięciekresek zgodnie z linią dolnej powieki, kierując się ku końcowiłuku brwiowego. Postaraj się, by ich długość nie przekraczałapołowy odległości między zewnętrznym kącikiem oka a brwią.Powstałą kreskę połącz z linią, którą namalowałaś wzdłużgórnej powieki, a pusty „trójkąt” między nimi wypełnijproduktem – i gotowe! Pamiętaj, że ten look doskonale uzupełniszminka w czerwonym kolorze lub, w przypadku codziennego make-upu,lżejszy błyszczyk, np. w brzoskwiniowym odcieniu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku