Nowy kierowca to najczęściej osoba wieku od 18 do 24 lat. Niestety, kierowcy z tego przedziału wiekowego powodują najwięcej kolizji na drogach. Brak doświadczenia "za kółkiem" powoduje zwiększenia ryzyka wypadku. Firmy ubezpieczeniowe wyceniając składki ubezpieczeń, opierają się na policyjnych statystykach. Dlatego też wysokość składek nowych kierowców - w porównaniu ze składkami kierowców z doświadczeniem - jest stosunkowo wysoka.

Na wysokość składek ubezpieczenia wpływa fakt, że nowi kierowcy nie posiadają żadnych zniżek. Doświadczeni kierowcy, którzy na swoim koncie nie mają żadnych wypadków, mogą liczyć na obniżenie kwot składek. Zanim świeżo upieczony kierowca ubezpieczy się, powinien porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych. To, że składki u jednego ubezpieczyciela są wysokie, nie znaczy wcale, że tak samo będzie u jego konkurencji. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać pakiet najlepszy dla siebie. Korzystne oferty kierowca może znaleźć tutaj: https://www.libertydirect.pl Dziś porównywanie cen ubezpieczeń jest proste dzięki internetowym porównywarkom. W klika minut po wypełnieniu wszystkich danych klient otrzymuje aktualne zestawienie ofert z różnych ubezpieczalni. 


Ile kosztuje ubezpieczenia dla nowego kierowcy? Na początku trzeba zdać sobie sprawę, co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia. Cena polisy uzależniona jest od wieku kierowcy (lub właściciela pojazdu), okresu posiadania prawa jazdy, rodzaju pojazdu, jego przeznaczenia, liczby poprzednich właścicieli, miasta w którym samochód jest zarejestrowany oraz parametrów technicznych. Dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną firmę ubezpieczeniową warto zrobić kilka kroków. Po pierwsze, zapoznać się ofertami różnych ubezpieczalni. Po drugie, dowiedzieć się czy któraś z firm ubezpieczeniowych oferuje obecnie nowym kierowcom zniżki. Czasami zdarza się tak, że ubezpieczalnie decydują się na atrakcyjne pakiety, np. ubezpieczenie z innym członkiem rodziny. Niesie to ze sobą pewne konsekwencje, dlatego trzeba to dobrze rozważyć. Dla przykładu: ubezpieczenie OC dla nowego kierowcy, który ma 19 lat, jest właścicielem Toyoty Corolli z 2008 roku, zarejestrowanej w Warszawie, będzie wynosić ponad 2 tysiące złotych w jednej firmie ubezpieczeniowej, natomiast w innej nawet 3 tysiące więcej. Wysokości składek są niejednokrotnie czynnikiem decydującym o wyborze danej firmy ubezpieczeniowej, dlatego nowy kierowca powinien bez pośpiechu podjąć decyzję. Warto dodać, że wiele ubezpieczalni takich jak Liberty Ubezpieczenia oferuje klientom wykupowanie polis przez Internet. Często wiąże się to z niewielkimi zniżkami. Cały proces odbywa się bez wychodzenia klienta z domu. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku