W dzisiejszych czasach powiększanie piersi to zabieg niemal rutynowy. Wiele kobiet decyduje się odmienić swoje życie i poddać operacji plastycznej. Powody mogą być różne, wszak chirurgiczna plastyka biustu to nie tylko powiększanie. Piersi zbyt duże lub o niejednolitym wyglądzie, asymetryczne są również przyczyną kompleksów. Postęp w dziedzinie operacji plastycznych sprawia, że dziesiątki kobiet nieszczęśliwych z powodu swojego wyglądu, może liczyć na pozytywną zmianę swojego życia.

Nie ma osoby, której nie zachwyci widok pięknych, kształtnych piersi. Biust jest dla wielu kobiet najważniejszą częścią ciała, świadczącą o ich atrakcyjnym wyglądzie. Niestety piersi są bardzo delikatne, ciąże, upływające lata mogą źle odbić się na ich urodzie. Wtedy, zamiast źródłem radości, stają się źródłem kompleksów. Podobnie dzieje się w przypadku kobiet, które całe życie zmagają się z problemem zbyt małego biustu. Operacja powiększenia piersi jest często jedyną szansą na to, żeby odzyskać radość życia. Do najważniejszych zalet należy wzrost obniżonego poczucia własnej wartości. Pewność siebie, płynąca z atrakcyjnego wyglądu, skłania do odkrywania siebie na nowo jako kobiety. To oznacza powrót do aktywnego życia towarzyskiego i erotycznego. Można sobie pozwolić na nową, odważną garderobę i dekolty eksponujące biust. Poprawiona samoocena może mieć wpływ np. na poznanie nowej miłości czy znalezienie lepszej pracy, ale przede wszystkim pozwala poczuć się doskonale we własnej skórze.


Jedną z zalet operacji piersi jest to, że zmiana wyglądu na lepsze następuje w ciągu kilku dni. Sam zabieg wprawdzie trwa krótko, ok. 1,5 godziny, jednak każda kobieta potrzebuje czasu na to, żeby dojść do siebie po operacji. Po tym czasie jednak można od razu cieszyć się zdumiewającym efektem, jaki może dać tylko plastyka piersi. Warto dodać, że biust po zabiegu pozostanie na zawsze jędrny i kształtny, niezależnie od upływu lat, piersi nie zmienią się i nie obwisną. 

Oczywiście, decydując się na zabieg powiększenia biustu, trzeba liczyć się z kilkoma niedogodnościami. Przede wszystkim pojawi się ból. Wszczepienie silikonowego implantu, zależnie od zastosowanej techniki, powoduje rozpychanie mięśni i skóry. Można jednak przeciwdziałać dolegliwościom zażywając przepisane leki przeciwbólowe. Należy pamiętać, że po operacji może wystąpić obrzęk piersi. Kiedy ustąpi, rozmiar biustu będzie mniejszy niż zaraz po zabiegu. Dla części kobiet barierą może się okazać koszt przedsięwzięcia. Czasami występują komplikacje, dlatego, jeżeli już decyzja zostanie powzięta, należy powierzyć swoje zdrowie najlepszej klinice, gdzie pracują doświadczeni i kompetentni lekarze. 

Operacja plastyczna może być początkiem nowej drogi. Pomocną w podjęciu decyzji może być wizyta na stronie internetowej szpitala Medicover, gdzie znajduje się szczegółowa oferta operacji plastycznych i wiele przydatnych informacji. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku