Spa i Wellness to pojęcia, które na stałe zagościły już w polskim słowniku. Podsumowując ich działanie można powiedzieć, że oferują one szeroką ofertę zabiegów, które sprzyjają zrelaksowaniu się i osiągnięciu lepszego samopoczucia, dzięki czemu są cenione zarówno przez polskich, jak i zagranicznych turystów. Warto rzucić okiem na te perełki w polskiej koronie i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić choćby weekend pod znakiem SPA.

1. Farmona Hotel Business & Spa

Kuszący nawiązaniem do Orientu hotel typu Wellness & Spaw Krakowie. Wnętrza zaprojektowano specjalnie tak, aby jaknajlepiej oddawały orientalną harmonię, o co zadbali azjatyccyarchitekci i specjaliści od wystroju. Również zabiegi pochodzązabiegi z Archipelagu Indonezyjskiego i sa wykonywane, jakbyinaczej, przez terapeutów i masażystów z tamtych zakątkówświata, między innymi Bali, Filipin, czy Tajlandii.Specjalnością hotelu są zabiegi antycellulitowe i wyszczuplającedla pań oraz kompleksowa pielęgnacja twarzy i ciała oferowanazarówno kobietom, jak i mężczyznom. Ponadto, obiekt specjalizujesię w chromoterapii, muzykoterapii, kąpielach kwiatowych i łaźnibłotnej. Popularnością cieszy się również tajski masaż,wykonywany od pokoleń na terenie Indonezji, po którym skorzystaćmożna z równie tajskiej sauny ziołowej. Jeśli zanurzać się więcw Oriencie – to tylko tam.

Adres: Kraków,Jugowicka 10c

2. Warszawianka Wellness & Spa

Położony zaledwie 35 kilometrów od Warszawy, pozwala choć nachwilę zapomnieć o tętniącym życiem mieście. Hotel jestwyposażony w 16 gabinetów odnowy biologicznej, gdzie goście mogąpoddać się specjalistycznym zabiegom na twarz i ciało w specjalniedo tego przeznaczonych nowoczesnych łóżkach i kapsułach. Ponadtona kuracjuszy czekają zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków,a także masaże i zabiegi Ayurvedy.

Adres: Serock, Jachranka 77

3. Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Grupa obiektów Dr Ireny Eris od 2009 roku nieprzerwanie zdobywalaur dla najlepszego obiektu SPA w Polsce udowadniając tym samym, żepozycja marki Dr Irena Eris jest naprawdę wysoka i to nie tylko narynku usług hotelarskich, ale też jako producenta kosmetyków.Hotele sieci dr Eris są reklamowane jako „Luksus blisko natury”i faktycznie, w obiektach wszystko jest na najwyższym poziomie. Wobu możemy również znaleźć niezwykle rozbudowane SPA świadcząceusługi od masaży relaksacyjnych, przez zabiegi wodne, ażpo skomplikowane zabiegi upiększające i zdrowotne zwykorzystaniem najnowszego sprzętu medycznego. Dostępne są równieżkonsultacje lekarzy i specjalistów – wszystko po to, by jaknajlepiej zając się kuracjuszami. We wszystkich obiektach dr IrenyEris wykorzystywane są oczywiście kosmetyki sygnowane nazwiskiemwłaścicielki, które cieszą się już światową renomą.

Adres:  Ostróda, Wysoka Wieś 22

4. Malinowy Zdrój Hotel Medical SPA

 Hotel mogący się pochwalić nagrodą dla najlepszegoMedycznego SPA w roku 2012. Jest to zarazem pierwszy obiekt należącydo grupy Malinowe Hotele, usytuowany w uzdrowisku Solec Zdrój.Dzięki takiemu położeniu jest to obecnie jedyne SPA w Polsceoferujące zabiegi balneologiczne. Woda, wykorzystywana do owychzabiegów pochodzi z ze źródła „Malina” i po licznychbadaniach została uznana najsilniejszą wodą siarczkową naświecie. Ze względu na swój unikalny skład pobudza procesy odnowyorganizmu, w związku z czym jest zalecana do leczenia irehabilitacji różnego rodzaju schorzeń. Przede wszystkim jednakkąpiele siarczkowe zmniejszają dolegliwości bólowe, powodujązmniejszanie się obrzęków, a także poprawę ruchomości stawów.Ponadto w hotelu oferowane są również zabiegi kinezyterapii ifizykoterapii, różne rodzaje masażów, np. z wykorzystaniem kremucynamonowego, czy czekoladowego oraz różnorakie zabiegi na twarz iciało.

Adres: Solec-Zdrój,Leśna 7

5. Sheraton Sopot Hotel & SPA

 Chyba najpopularniejszy hotel typu SPA w Polsce –zlokalizowany tuż przy sopockim molo. Największą popularnościącieszy się część hotelu nazywana Doznanie SPA, w którejkorzystać możemy z nieprzebranej wręcz gamy zabiegów:hydroterapii, łaźni parowej, łaźni solankowej, fontanny lodowej,tepidarium z podgrzewanymi leżankami, sauny fińskiej orazgroty deszczowej. Wszystko to ma służyć zapewnieniu relaksu orazodrodzeniu energii życiowej pacjentów. Popularnym zabiegiem jestteż nakładanie glinki marokańskiej o odżywczym działaniu, którejdziałania aktywuje pobyt w łaźni parowej z kosmetykiemrozsmarowanym na ciele. Ciekawą opcją są także zabiegi dla par –w końcu nic tak nie zbliża jak wspólna kuracja.

Adres:  Sopot, Powstańców Warszawy 10

6. Hotel Leda SPA

 Hotel jest usytuowany zaledwie 200 metrów od morza, wKołobrzegu – stolicy polskiego wybrzeża. Bryła hotelu zwraca nasiebie uwagę z daleka - wygląd jest stylizowany na statek, cumującynad brzegiem morza. Centrum Spa & Wellness zdecydowanie robiwrażenie. Po pierwsze – jest dwupoziomowe, co już samo w sobieświadczy o tym, że hotel oferują bogatą gamę zabiegów. Ifaktycznie, znajdziemy w nim zarówno ‘pospolite’ jacuzzi, saunęsuchą, czy saunę parową, ale też oryginalną grotę solną.Bogata jest również oferta masaży: od masażu tajskiego,przez ajurwedyjski rytuał witalny i oczyszczający, aż pomasaż gorącymi kamieniami Hot Stone. Ponadto hotel oferuje zabiegikosmetyczne i dermatologiczne oraz zabiegi rehabilitacyjne. Dla fanówciszy i spokoju, którzy nie przepadają za tłumami na plaży,powstał również basen nad którym można cieszyć się zarównoswoim własnym leżakiem, jak i widokiem na morze bez koniecznegoprzeciskania się po piaszczystej plaży.

Adres:  Kołobrzeg,Kasprowicza 23


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma okoń morski
Pasta z makreli wędzonej z jajkiem i ogórkiem kalorie

Wersja do druku