Zapach może się stać wizytówką kobiety. Jeśli używamy rzadkich perfum, sprawią one, że gdy nasi znajomi lub ukochany mężczyzna wyczują gdzieś znajomą woń, od razu pomyślą o nas. Jednak dobór tego idealnego zapachu, który stopi się z naszym ciałem niczym druga skóra, jest nie lada sztuką. Jak dobrać perfumy, aby w pełni się nimi cieszyć?

Nie kupuj pochopnie!

Zachwyciły cię perfumy przyjaciółki? Koleżanka z pracypachnie niesamowicie i ty też tak chcesz? W porządku, idź dodrogerii i wypróbuj wybrany zapach, spryskując nim czystą skóręnadgarstka (nie perfumuj się wcześniej). Potem idź na zakupy, dopracy, na spacer. Jeśli po kilku godzinach perfumy połączą się ztwoją skórą w równie piękną kompozycję, a ty będziesz siędobrze czuła – kup je. Pamiętaj, możesz w ten sposóbprzetestować najwyżej dwa zapachy dziennie.

Nie siedź w perfumerii godzinami. Węch jest zmysłem, którymęczy się najszybciej. Po pewnym czasie wszystkie flakoniki będąpachniały tak samo, a na dodatek zmęczy cię zapach w samejdrogerii. Łatwo wówczas kupić niewłaściwy produkt, który będzieco najwyżej zdobił łazienkową półeczkę.

Kupuj online

Jak się to ma do poprzedniego akapitu? Tak, że jeżelizdecydujesz się na określony zapach i wiesz z całą pewnością,że będzie odpowiedni, to korzystając z oferty perfumeriiinternetowej, możesz sporo zaoszczędzić. Poza tym sporo jest marekprowadzących dystrybucję wyłącznie drogą wysyłkową, któreproponują oryginalne kompozycje zapachowe. Bogatą ofertę zapachówznajdziesz na stronie www.dexplus.pl.Warto jedynie przed kupnem pełnowymiarowego produktu poprosićwcześniej o próbki dostępne najczęściej w formie nasączonychzapachem chusteczek. Nie bój się zakupów online.

Do pory roku i okazji

Pamiętaj, że istnieje perfumowy savoir vivre. Dotyczy on zarównodoboru rodzaju perfum do pory roku (ciężkie, korzenne zapachy niebędą się ładnie prezentowały latem), ale również do pory dniai okazji(https://perfumomania.wordpress.com/2013/07/31/poradnik-perfumowy-savoir-vivre-czyli-dobor-perfum-w-zaleznosci-od-okazji/).Wbrew pozorom niewłaściwym dobraniem zapachu również możnapopełnić niezłą gafę. Najłatwiej potknąć się na cięższych,charakterystycznych zapachach – zostaw je wyłącznie na wieczór.Nie przesadzaj również z ilością. W pewnym momencieprzyzwyczajasz się do zapachu i ty go już nie czujesz, ale twojeotoczenie owszem. Perfumy mają przecież delikatnie otulać, nieprzytłaczać.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku