Konsumpcjoniści, którzy biegną za tym, co najdroższe, bo wydaje się najlepsze nabijają jedynie kasę wielkim korporacjom, niestety nie dostając w zamian nic wartego swojej ceny – ani jakości, ani oryginalności.

Niektórym wydaje się, że to co droższe, to znaczy, że jest lepsze. Niestety ta zasada wcale nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Jedynie wtedy, gdy rzeczywiście wiemy, co składa się na końcową cenę produktu, jesteśmy w stanie określić, czy to, co droższe w danym przypadku jest faktycznie lepsze, jak np. komputery, czy samochody i ich „wnętrzności”. Tanie ubrania i umiejętność ich kupna, to sztuka, której powinien nauczyć się każdy, kto dba nie tylko o własny portfel, lecz także o środowisko.

Drogie ubrania – dlaczego?

Jeżeli chodzi o ubrania, to najznakomitsze marki słynnych domów mody i ubrania znanych projektantów są bardzo drogie. Wiąże się to jednak z najwyższą jakością używanych materiałów, wyjątkowości modelu, czyli wartość intelektualną artysty-projektanta oraz unikatowość wzoru, ręczne wykonanie z dopracowaniem najdrobniejszych szczegółów, itd. Natomiast ubrania tak zwane masowe, z powszechnych sieciowych sklepów często również porażają ceną. Dopiero podczas wyprzedaży można ze spokojem wejść do sklepu. Dzieje się tak dlatego, że sklepy te mają ogromne narzuty, dotyczące nie tyle samej marki, bo ona nie jest zazwyczaj niczym niesamowitym, lecz związane z utrzymaniem masowego interesu, gdzie codziennie przewijają się tysiące ludzi (czyli zniszczenia, kradzieże, zwroty, itd.). Dlatego cena końcowa ubrania jest tak wysoka. Niestety w tym przypadku ani wzornictwo, ani jakość nie jest nadzwyczajna. Przeważnie są to ubrania z bawełny i poliestru, szyte maszynowo, a w każdym sklepie znajdziemy praktycznie dokładnie to samo – jeżeli w danym sezonie będą kwiaty na bluzkach, to kwiaty znajdziemy w każdym sklepie. Niestety jest to wynik uniformizacji społeczeństwa, co skutkuje olbrzymią nudą.

Jak zadbać o własny unikatowy styl kupując tanie ubrania?

Jeżeli pragniemy prawdziwej unikatowości, najlepiej jeżeli zaczniemy szukać ubrań w second handach. Tam można znaleźć czasami niesamowite kreacje, mając pewność, że nikt nie będzie mieć podobnej. Poza tym przy obecnej popularności tego typu sklepów, ubrania w nich są segregowane i te, znajdujące się na wieszakach są wzorowej jakości. Poza tym za niewielkie pieniądze możemy kupić mnóstwo rzeczy. Innym pomysłem jest kupowanie w Internecie. Sklepy internetowe nie mają takich narzutów, jak te stacjonarne, no i nie dopłacamy za markę. W Internecie możemy kupić ciekawe i modne tanie ubrania, których jakość jest identyczna, jak tych z tzw. sieciówek.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku